Zoo Brno | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zoo Brno

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (2x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallaceia a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok! Zoologická zahrada města Brna, která patří mezi významné zoologické zahrady České republiky, byla založena v roce 1950 a veřejnosti poprvé otevřela své brány 30. srpna 1953. Je příspěvkovou organizací Statutárního města Brna. Nachází se v atraktivním areálu Mniší hory v Brně-Bystrci, kde zaujímá plochu větší než 65 ha. Patrně nejpřitažlivější expozicí brněnské zoo jsou Tygří skály s výběhy pro levharty cejlonské a tygry sumaterské. Na výběh tygrů navazuje restaurace U Tygra, v níž lze šelmy pozorovat přímo od jídelního stolu. V bezprostřední blízkosti orlů bělohlavých se ocitnete v nově otevřené voliéře. Africkou vesnici Samburu tvoří osm hliněných chýší afrických domorodců a dvě vyhlídky na výběh Safari se žirafami a zebrami. Kromě lemurů, které sem chovatelé přestěhovali z jiné části areálu, tady domov našli i úplní nováčci – snovači a plameňáci růžoví. V Dětské zoo si malí návštěvníci mohou zajezdit na poníkovi, pohladit si kozy, ovce, lamy, králíky a morčata a dostatečně se vyřádit na spoustě prolézaček, houpaček, skákadel a skluzavek. Chtěli jste si někdy zkusit práci ošetřovatele v Zoo? Dostat se do prostor, které nejsou běžně dostupné návštěvníkům? Poznat běžný život exotických zvířat a jeden den strávit v nejblíže možném kontaktu se zvířaty? Máte možnost zajít za hranice běžných možností návštěvníka zoologické zahrady. Prožijte pracovní den v atraktivním prostředí areálu Zoo. Tento zážitek je vhodným dárkem nejen pro vás, vašeho partnera, ale i vaše přátele a blízké nebo pro kohokoliv kdo si rád splní dětský sen. Dalším lákadlem jsou např. expozice bobrů kanadských a vlků arktických, propojené umělou řekou s jezírky a vodopády. Vlky je možno pozorovat z několika vyhlídek a také ze srubu indiánů kmene Haida. Výběh koní Převalského doplňuje mongolská jurta, u výběhu bizonů vyrostla malá indiánská vesnička s několika tee-pee. V pavilonu Tropické království najdeme mnoho vzácných plazů, jako jsou dracény guayanské, kajmani brýloví či anakondy velké, ale také dravé ryby piraně či drobné pralesní opičky. V největším výběhu zvaném Safari zoo chová zvířata subsaharské savany: žirafy síťované, zebry Chapmanovy, pakoně modré a pštrosy dvouprsté rudokrké. Oslavte narozeniny v Zoo Brno Narozeninová oslava v netradičním prostředí. Určeno pro děti ve věku od 6 do 10 let, počet účastníků: minimálně 3, maximálně 10 dětí. Termíny: celoročně, s výjimkou měsíců červenec a srpen, pondělí–pátek od 14.00–16.00 hod. Cena: 250 Kč - zahrnuje vstup do zoo pro 1 dítě, exkurzi po areálu zoo s chovatelem zvířat, drobné občerstvení v restauraci U Tygra a malý dárek pro oslavence. Doprovod: max. 2 dospělé osoby dle počtu dětí.

> Otevírací doba

listopad–únor: 9.00–16.00 hod.
březen, říjen: 9.00–17.00 hod.
duben–září: 9.00–18.00 hod.

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Brno
Ulice: U Zoologické zahrady 46
Telefon: 546 432 311
E-mail: [email protected]

> Komentáře