Zámek Dobříš | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zámek Dobříš

Foto: zámek Dobříš

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Zámek Dobříš leží jižně od Prahy ve Středočeském kraji. HISTORIE: Zámek v roce 1630 koupil Bruno Mansfeld od císaře Ferdinanda II. Rokokovou podobu získal při přestavbě v polovině 18. století. Sňatkem Marie Isabelly Mansfeld s Františkem Gundakarem Colloredem v roce 1771 se spojily dva významné rody a panství – rodina nadále nese spojený erb a přídomek Colloredo – Mannsfeld. Tento pevný svazek nepřerušily ani druhá světová válka, kdy byl zámek konfiskován německou armádou, ani poválečné zestátnění a přeměna na domov spisovatelů. V roce 1998 se rodina Colloredo – Mannsfeld dočkala navrácení majetku v restituci a díky tomu se zámecký areál otevřel široké veřejnosti. PROHLÍDKY: ZÁMECKÁ EXPOZICE - 11 pokojů se zařízením v duchu rokoka a klasicismu. Dámské a pánské ložnice, Spisovatelský pokoj odkazující na 20. století. Zrcadlový sál, kde se natáčela česká pohádka "Princezna ze mlejna". Nechybí zámecká knihovna a jídelna. Expozici doplňují i dobové fotografie a krásná květinová výzdoba. Délka prohlídky 50 minut. DOBŘÍŠSKÉ PŘÍZRAKY - strašidelná podívaná pro malé i velké. V expozici se zvukovou a světelnou kulisou se dozvíte místní pověsti o čertech, vodnících i lapkovi. Délka prohlídky 20 minut. GALERIE JCM - stálá expozice obrazů rodinné sbírky autorů převážně 18. století a doprovodné výstavy. FRANCOUZSKÝ PARK - vzácná ukázka rokokové zahradní architektury, která svými květinovými ornamenty a stříhanými ploty navozuje atmosféru vídeňského Schönbrunnu. (V zimním období je park uzavřen.) ANGLICKÝ PARK - přírodně krajinářský park je protkán sítí mnoha stezek. V roce 2013 bylo obnoveno "minizoo", které je v současné době útočištěm pro hendikepovaná zvířata ze záchytné stanice Hrachov u Sedlčan. V průběhu celého roku zámek Dobříš pořádá různorodé akce, např: Svatováclavskou slavnost, Rybí hody, Adventní prohlídky, atd. Více na www.zamekdobris.cz

> Otevírací doba

Říjen - květen: úterý - neděle 8.00 - 16.30
Červen - září: pondělí - neděle 8.00 - 17.30

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Dobříš
Ulice: Dobříš č.p. 1
Telefon: 318 521 240
E-mail: [email protected]

> Komentáře