Hrad Sovinec | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Hrad Sovinec

> Otevřeno

duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Nejrozsáhlejším hradním komplexem na Bruntálsku s jedinečně zachovanými bastionovými fortifikacemi z let třicetileté války je hrad Sovinec, založený mezi lety 1329 až 1332 pány ze Sovince, náležících k významnému moravskému rodu. Patřil mezi obranné hrady a střežil cestu vedoucí z Olomouce do Slezska. V roce 1623 jej získal Řád německých rytířů, na konci třicetileté války byl dobyt Švédy. V 50. letech 19. století se hrad stal sídlem řádového semináře, od roku 1867 lesnické školy, za 2. světové války vězením pro francouzské důstojníky a poté zde jednotka SS střežila materiál, ukořistěný v obsazených evropských zemích. V roce 1945 hrad za záhadných okolností vyhořel. Z úprav v 19. století je cenná stavba pozdně empírového kostela sv. Augustina. V současnosti je postupně rekonstruován. Na hradě se nacházejí expozice k historii hradu, útrpného práva, lesnického školství, zbraní, řádů a vyznamenání, jsou zde pořádány výstavy moderního výtvarného umění a probíhají kulturní akce, zejména vystoupení šermířských skupin, divadelních souborů a ukázky tradičních řemesel.

> Otevírací doba

duben, říjen denně mimo pondělí 9:00 – 17:00
květen - září denně mimo pondělí 9:00 – 18:00
26. – 30. prosinec denně 9:00 – 17:00

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Sovinec
Ulice: Sovinec
Telefon: 554 219 863
E-mail: [email protected]

> Komentáře