Hrad Starý Jičín | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Hrad Starý Jičín

Foto: Arnošt

> Otevřeno

květen, červen, červenec, srpen, září, říjen

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Historie a kultura zdobí Starojický hrad. STARÝ JIČÍN – Nejen bohatou historii, ale i nespočet kulturních akcí nabízí Hrad Starý Jičín. Pokud hrad navštívíte čeká na Vás i úžasné panorama s výhledem do okolí a občerstvení v hradní restauraci. Ranně gotický hrad byl vystaven počátkem 13. stol. na ochranu důležité zemské cesty vedoucí z Moravy do Polska. Kolem r. 1230 získal hrad i s okolím Arnold z Hugeswagenu pozdější zakladatel hradu i panství Hukvaldy. Ve 14. a 15. století patřil Starý Jičín pánům z Kravař a jejich dědicům. Přestože okolí bylo několikrát v průběhu 15. stol. vypáleno a popleněno, hrad odolal všem jeho dobyvatelům. Největšího rozkvětu a slávy doznal hrad v 16. a počátkem 17. století kdy byl majetkem mocného rodu Žerotínů. Z té doby pocházejí jen renesanční přestavby a přístavby. Za třicetileté války byl hrad několikrát obsazen císařskými vojsky i nepřítelem, utrpěl mnoho škod a značně zchátral. Pozdějšímu majiteli již velmi málo udržován, měnil se postupně v ruinu.

> Otevírací doba

květen a červen : sobota, neděle, svátky 10:00 - 17:00, červenec, srpen : denně 10:00 - 17:00, září, říjen : sobota, neděle, svátky 10:00 - 17:00

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Starý Jičín
Ulice: Starý Jičín
Telefon: 602 320 577
E-mail: [email protected]

> Komentáře