Hrad Starý Jičín | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Hrad Starý Jičín

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Vítejte na zřícenině hradu Starý Jičín, oáze klidu, pohody a nulové komerce. Hrad Starý Jičín Vám mimo dokonalý klid a pohodu nabízí nejen bohatou historii, ale i několik zajímavých kulturních akcí. U nás se budete cítit jako v ráji klidu. Z hradní věže uvidíte do širokého okolí, dozvíte se mnohoo historii hradu a určitě nepohrdnete ani příjemným občerstvením v hradní hospůdce. Přístupová cesta k hradu je pohodlná, asfaltová, avšak pouze pro pěší a cyklisty. U vstupu do zrekonstruované strážní věže si můžete zakoupit suvenýry jako turistické známky, pohlednice hradu, magnetky, turistické vizitky a mnoho dalšího. Svá auta prosím nechejte na bezplatných parkovištích a na hrad přijďte pěšky. Veškeré informace o parkování najdete v sekci Kudy na hrad. Vstup se psy je povolen bez omezení. S ohledem na ostatní návštěvníky prosíme, aby byl váš pejsek na vodítku a bylo po něm vždy uklizeno Úplný kulturní program naleznete v sekci Kulturní program sezony. RECENZE OD MAMINKY LUCKY V dnešním tipu na pěkný výlet bych vám ráda ukázala místo s úchvatným výhledem, a tím je zřícenina Hradu Starý Jičín. Možná si říkáte, jak velké převýšení vás asi čeká, abyste byli odměněni takovým kouzelným pohledem do širokého okolí.:-) Mám pro vás dobrou zprávu, k zřícenině vede pohodová procházka z obce Starý Jičín, kde je možnost i parkování. Pokud máte kočárek, kolo, koloběžku či jiné vozítko, vyberete si asfaltovou cestu. A pokud máte raději pěšinky, vydáte se lesní cestičku.:-) Od dubna do října je zde otevřena hradní hospůdka a strážní věž s rozhlednou, expozicí o hradu a prodejnou suvenýrů, takže si můžete zakoupit třeba turistickou známku do své sbírky či jiný upomínkový předmět.:-) V letních měsících se zde často konají různé akce.

> Otevírací doba

Hradní hospůdka a strážní věž s rozhlednou, expozicí o hradu a prodejnou suvenýrů bude v roce 2019 otevřena:

duben: čtvrtek, pátek, sobota, neděle a svátky - 10:00 - 17:00
květen a červen: denně kromě pondělí - 10:00 - 17:00
červenec a srpen: denně 10:00 - 17:00
září: denně kromě pondělí - 10:00 - 17:00
říjen: čtvrtek, pátek, sobota, neděle a svátky - 10:00 - 17:00

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Starý Jičín
Ulice: Starý Jičín
Telefon: 602 320 577
E-mail: [email protected]

> Komentáře