Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

> Otevřeno

duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Stavba kostela byla započata na svou dobu a na tak velký stavební záměr nezvykle, uprostřed stavební sezóny, dne 13. srpna 1719. Zřejmě se však jednalo o přípravné práce, jakými bylo vyměření, kopání a vyzdívání základů budoucí stavby, přičemž u kostela odborníci předpokládají vyzdění nad terén. Mezitím bylo jistě nutné zajistit nemalé dodávky materiálu na příští rok a nasmlouvat i odborné a nádenické pracovní síly v dostatečném počtu, aby i nadále vše probíhalo bez komplikací. Další jaro se pod vedením stavitele Jana Jakuba Voglera z Kutné Hory rychle pokračovalo. Dne 16. května 1720 se na staveništi konala slavnost položení základního kamene a hrubá stavba chrámu pak byla patrně hotová již roku 1721. Definitivně dokončena byla v roce následujícím. V témže roce pak byla svatyně i provizorně vybavena a vyzdobena. Dne 27. září 1722 se konalo slavnostní vysvěcení, po kterém však práce na areálu neskončily. Bylo zapotřebí také dokončit ambit, jehož vyzděné základy dosud pravděpodobně čekaly zahrnuté zeminou. Rovněž kostel potřeboval stálé vybavení a výzdobu. Ambit byl podle zpráv zcela dokončen až kolem r. 1740. Tuhé zimy byly pak v šedesátých letech 18. století ještě důvodem k mírným a naštěstí poměrně citlivým stavebním úpravám ambitu. Byly zazděny některé portály z chodby do nádvoří a snižovány portály bran a jednotlivých kaplí.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Žďár nad Sázavou
Telefon: 724758993
E-mail: [email protected]

> Komentáře