Hotel Morava | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Hotel Morava

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

4.7  (3x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Ze zdejších vrchů, Králického Sněžníku, Jeřábu nebo Suchého vrchu dohlédnete až k nejvyšší hoře Moravy, Pradědu, za dobré viditelnosti si můžete vychutnat i západ slunce nad Sněžkou. Králický Sněžník, to je především krásná příroda, čistý horský vzduch a záplava zeleně ve zdravých lesích. Krajina je doslova protkaná stezkami pro pěší i pro cyklisty a nabízí nepřeberně mnoho možností na výlet. Vydejte se na túru k pramenu řeky Moravy, který se nachází v nadmořské výšce 1380 metrů a nezapomeňte se na vrcholu vyfotit u kamenné sošky slůněte, bez které by Králický Sněžník nebyl úplný. Jestliže milujete panoramata, obšlápněte si rozhledny v okolí, včetně jedné polské jich zde najdete celkem pět! Všechny jsou na krásných místech, některé mají ještě něco navíc - například vrch Klepý, nazývaný také Střecha Evropy, z jehož úbočí stékají vody do tří evropských moří nebo místo s duchovním rozměrem na Křížové hoře. Většina rozhleden byla postavena v posledních deseti letech a navštívit alespoň jednu z nich opravdu stojí za to. Tatínci a kluci jistě ocení zachovalý rozsáhlý systém vojenských opevnění z druhé světové války, které každoročně v srpnu ožívá s oblíbenou akcí Cihelna a nechává tak alespoň na chvíli zažít to pravé dobrodružství. V údolí řeky Moravy mezi vrcholem Králického Sněžníku a osadou Velká Morava najdete krasové jeskyně, kterým se říká Tvarožné díry o délce 240 metrů, i když není vyloučeno, že jsou mnohem delší. Místní lidé tvrdí, že zdejší podzemí ukrývá ohromné poklady. Zajímavé scenérie nabídnou Vlaštovčí kameny - chráněné bizarní skály a kamenná moře, nebo Patzeltova jeskyně. Pro ty, kdo chvíli neposedí se zde najde také mnoho možností. Zažijte adrenalin a vyzkoušejte obří houpačku, lanové centrum, horolezeckou stěnu nebo bobovou dráhu v nově vybudovaném areálu Sněžník. Samozřejmostí jsou sportovní areály s tenisem, fotbalem, volejbalem. V horkém létě se můžete zchladit na koupališti v Králíkách, či vodní nádrži Pastviny. Ještě přemýšlíte? Neváhejte, je málo takových míst, jako tenhle kraj pod Sněžníkem. Vychutnejte si jeho kouzlo! Tip na ubytování s dětmi: Pro rodiny s dětmi doporučujeme ubytování v Horském hotelu Morava v Dolní Moravě. Jde o menší hotel s kapacitou 55 míst, rodinnou atmosférou a příjemným prostředím. Součástí hotelu je restaurace, letní zahrádka, otevřené ohniště, klubovna s krbem a dětské hřiště s pískovištěm, houpačkami a trampolínou. Pro děti jsou připraveny společenské hry, pastelky, fixy, omalovánky, po předchozí domluvě je možné také hlídání, případně organizování programu pro děti. Dospělí si mohou vychutnat například grilování. Možností je spousta.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Dolní Morava
Ulice: Velká Morava 28 
Telefon: +420 725 575 821
E-mail: [email protected]

> Komentáře