Klášter dominikánů sv. Zdislavy | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Klášter dominikánů sv. Zdislavy

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Klášter v Jablonném v Podještědí byl založen kolem roku 1250 za přispění majitele zdejšího panství pana Havla Markvatice, pána na hradě Lemberku a jeho ušlechtilé manželky paní Zdislavy, rodem z Křižanova na Moravě. V tomtéž období zakládali také dominikánský klášter v Turnově. Toto úsilí bylo motivováno nejen jejich náboženským cítěním, ale zároveň si byli vědomi toho, že kláštery jsou ohnisky kulturního, duchovního i mravního povznesení kraje. Navíc žebravé řehole byly nositelkami nových myšlenek, která se na naše území šířily z oblastí zaalpských, kde tyto řády vznikaly (jižní Francie a severní Itálie). U nás k jejich představitelkám bezesporu patří sv. Anežka Přemyslovna i sv. Zdislava z Lemberka. Nejednalo se jen nové prožívání zbožnosti, ale zároveň i nové proudy myšlenkové a kulturní. Od roku 1990 se řeholníci pokouší obnovit klášter poničený během komunismu, a nejsou to škody pouze materiální a kulturní, ale především škody způsobené na lidských životech, které často již nejdou napravit. Centrum svaté Zdislavy V prostorách kláštera v Jablonném v Podještědí budují dominikáni "centrum pro rodinu", které pochopitelně nese jméno Paní Zdislavy. Jde o projekt, který chce nabídnout především rodinám možnost ubytování a prožití nějaké doby v místě, kde je sv. Zdislava pochována a kde je doslova každý centimetr půdy prostoupen jejím odkazem. Naleznete zde možnosti odpočinku, načerpání nových sil, znovunalezení nebo prohloubení životních, náboženských a rodinných hodnot, ale také klidné místo v krásném prostředí, ať už máme na mysli přírodu nebo monumentální stavbu baziliky a vůbec celé město Jablonné s blízkým zámkem Lemberkem. Pro ubytování je k dispozici 6 pokojů (3 x dvoulůžkové, 1 x jednolůžkový, 1 x třílůžkový, 1 x čtyřlůžkový). Sociální zařízení společné (2 x koupelna a 3 x WC), společná kuchyňka. Stravování vlastní nebo možnost využití služeb restaurací a jídelen ve městě. Ubytování poskytujeme za dobrovolný příspěvek dle vašeho uvážení a možností. O výši minimálního příspěvku, který by pokryl náklady na váš pobyt, se dohodněte přímo u nás v Jablonném, nebo při domlouvání termínu vaší návštěvy.

> Otevírací doba

dle dohody

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Jablonné v Podještědí
Ulice: Klášterní 33
Telefon: 728,093,151
E-mail: [email protected]

> Komentáře