Zámek Třebíč | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zámek Třebíč

> Otevřeno

červen, červenec, srpen, září

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Třebíčský benediktinský klášter založili roku 1101 Litold Znojemský a Oldřich Brněnský. Stalo se tak v místě, kde se pravděpodobně stýkaly hranice údělů moravského a znojemského; hranice měla vytvářet řeka Jihlava Původní klášter z 12. století se nedochoval a ani není známo je přesné místo[3]. Začátkem 13. století započala výstavba klášterních budov v dnešním místě. Tou dobou vznikla trojkřídlá budova kláštera společně s kostelem vytvářející kvadraturu. Tato stavba je dnes dochována jen zdivem ve sklepích a v přízemí budov zámku, zejména v západním a východním traktu. Třebíčský zámek je trojkřídlá stavba, která spolu s klášterní bazilikou uzavírá téměř čtvercové nádvoří. Z interiérů vyniká mramorový sál se štukovou výzdobou a nástěnnými malbami, štukovou výzdobu mají i další pokoje. Zachovaná zůstala i část křížové chodby z poloviny 13. století na její jižní straně, kde se v přestavbách, prováděných zde v 17. století zachovaly tři původní arkádové oblouky s kružbou, hlavice s odstupy žeber, přípory, čelné klenební pasy a tři polygonálně utvářené pilíře. Předzámčí s hlavním vstupem do areálu tvoří převážně renesanční budovy. Východně od zámku se rozléhá park, uzavřený ohradní zdí se zbytky věží klášterního opevnění. Nejcennější částí komplexu je pozdně románská bazilika s pozoruhodným vstupním portálem.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Třebíč
Ulice: Zámek 1
Telefon:  568 408 890
E-mail: [email protected]

> Komentáře