Podzimní prázdniny v muzeu | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Podzimní prázdniny v muzeu

Foto: Muzeum města Ústí nad Labem

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Čtvrtek: V atriu muzea bude připravená dětská kamenická dílna a po celý den zde můžete sledovat postupnou stavbu pece na železo s výkladem Jana Lokajíčka nebo si zkusit drcení vypražené rudy. V průběhu dne lze navštívit komentované prohlídky výstavy „MY LOMY: pískovcová krajina v rukou lamačů“. V ateliéru muzejní pedagogiky bude pro děti připravena tvořivá dílna s podzimní tematikou. Ve 14 hodin proběhne přednáška Natálie Belisové „Železné rudy v pískovcích – historie těžby a zpracování“. V atriu si můžete opéct vlastní špekáčky, bude zde oheň i další zázemí. Pátek: Budou pokračovat tvořivé dílny v ateliéru muzejní pedagogiky i kamenická dílna v atriu. Dopoledne proběhne příprava a předehřívání tavné pece na železo, poté tavba železné rudy s odpichy strusky, vše doplněné výkladem Jana Lokajíčka. Po 15. hodině dojde k otevření pece a vyjmutí železné houby. Opět bude umožněno po celý den opékat vlastní špekáčky. Navštívit lze i komentované prohlídky nebo přednášku Kamila Podroužka „Labský pískovec na historických stavbách“ od 14 hodin. Vstupné 100/50 Kč (vstupenka z prvního dne platí i na druhý den akce)

> Otevírací doba

09:00-18:00

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Ústí nad Labem-město
Ulice: Masarykova 1000/3
Telefon: 475210937
E-mail: [email protected]

> Komentáře