Svět pohádek a strašidel Valtice | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Svět pohádek a strašidel Valtice

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Naši expozici jsme připravovali s cílem zábavy pro všechny. Chceme představit a připomenout naše národní pohádkové bytosti A nejen ty o Šípkové Růžence, Bajajovi nebo o Perníkové chaloupce. Uslyšíte autentický hlas Lucifera. Čarodějnice nabídne nejen perníček a bát se můžete na naší půdě… Na více než 250 metrech čtverečních potkáte známé i méně známé národní pohádkové postavy. V začátku výstavy narazíte na Růženku Šípkovou nebo chaloupku perníkovou. Chybět nebude ani vlk a Karkulka vskutku červená… Malinkatý mikrosvět plný rytířů, bájných příšer i tajuplného čaroděje. K tomu téměř dvacet trpaslíků a jeden pětimetrový obr se svým miminkem. To prostě musíte vidět.. Loupežníci jsou dílem vskutku výtvarným. Každý je úplně jiný. Máme tu jednoho, co má rád „penýzky“ jiný je zase na hodinky. Všichni jsou vyrobeni z recyklovaných materiálů. A všichni jsou vlastně NE/obyčejná košťata. V našem pekle žijí čerti převážně hodní. Ale pozor, nezbedníky umí pořádně ztrestat. A dokonce tu na človíčky čeká i opravdová váha na hříchy. Odvážní se mohou přímo u čertovského písaře podepsat a slíbit, že už nebudou zlobit. Co si budeme povídat, většinu pohádek známe z televize. Třeba Večerníček nabídl už přes 300 seriálů. U nás najdete ty nejznámější i ty, na které se možná už trošičku pozapomnělo. V této části expozice nechybí Večerníček, Jů a Hele a dokonce ani Muf. Drak Valtík má přes 4 metry a ve své sluji má i dračí miminko. A jak to tak bývá, správný drak chce princeznu a Bajaja ji chce zachránit. Kdo asi vyhraje? Autorem našeho draka je výtvarnice Pavlína Chládková, která je zároveň tvůrkyní obra a miminka. Kdo se bojí, nesmí do lesa? Pche, to zná každý. Ve světě pohádek platí, že kdo se bojí, nesmí na půdu. A ti nejodvážnější mohou položit hlavu na špalek našemu katovi a mít tak originální vzpomínku. Kdo si hraje, nezlobí. A tak vzhůru do hradu, nebo si s dětmi postavte vlastní hrad z našich originálních papírových cihliček. V jednom rohu je klec s kuličkami, ve druhém pak autodráha FARO – jak jinak než národní, česká… Herna je plná hraček a tak se nenudí malí, ani velcí. Máme největší výstavu vodníků v povodí Dunaje a možná až po Černé moře. Vodníci odnepaměti patřili do pohádek a tak jsem jim v jednom patře našeho Světa pohádek věnovali ucelenou expozici. Díky společnosti Efko, která vyrábí legendárního Igráčka, jsme naši hernu obohatili o velkou autodráhu značky FARO. A kdo jiný by měl jezdit závody než Igráček. Přijďte si zazávodit…

> Otevírací doba

Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin
Více dle webu

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Valtice
Ulice: Petra Bezruče 1031
Telefon: +420771180001
E-mail: [email protected]

> Komentáře