Dědečku, vyprávěj | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Dědečku, vyprávěj

Autor: Ladislav Špaček

S touto milou a současně chytrou knížkou se malé děti (od cca. 3 let) seznamují se základními principy „etikety“ - pravidly chování a komunikace, díky kterým je lidem spolu dobře. V knížce si dědeček povídá se svou malou vnučkou Viktorkou o jednoduchých věcech: proč a jak doma stolují, proč děti chodí do školky a proč je nutné ve školce brát ohledy na druhé děti, když doma to nemusí být nutné, jak řešit spory dětí na hřišti. Další kapitoly jsou věnovány situacím mimo domov: divadlo, restaurace, cestování... Vysvětlování pravidel slušného chování je schované v rozhovoru dědečka a Viktorky a v pohádkových příbězích, ve kterých se pravidla projevují. Knížku napsal Ladislav Špaček, odborník na etiketu, a ilustrovala Jana Fernandes, mj. autorka oblíbených didaktických her Dávej bacha! A To je bašta!. Její jasné a dětem milé ilustrace motivují děti k prohlížení knížky (a tedy připomínání obsažených pravidel), i když s nimi v tu chvíli není žádný dospělý. Ke knize je také připojeno CD, na které knížku p. Špaček načetl. Můžete ji tedy dětem pustit v autě či před usnutím doma.

Nakladatelství:
Kategorie: pro nejmenší
Více info: http://www.kosmas.cz/knihy/174054/dedecku-vypravej/

Kategorie
Nakladatelství

Hledat v textu