Chrochtík a Kvíkalka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Chrochtík a Kvíkalka

Autor: Ester Stará, Martina Matlovičová

Knížka Chrochtík a Kvíkalka na cestě za blýskavým prasátkem je další z knížek, které rozhodně ve vaší rodinné knihovničce nezapadnou, a to nejen díky výtečnému grafickému zpracování. Příběh knížky, kterou napsala Ester Stará, speciální pedagožka a úspěšná spisovatelka dětských knih, a vydalo nakladatelství 65. pole v edici Políčko, je jednoduchý. Dvě prasátka se vydají do světa hledat ono „blýskavé prasátko“. Zažijí samozřejmě řadu dobrodružství a nakonec najdou, co možná ani nehledali, a vrátí se spokojeně domů. Příběh je zde spíše odrazovým můstkem k trávení času s knížkou. Díky krátkému textu můžete knížku číst už i malým dětem, které baví prohlížet si celostránkové ilustrace. Ty jsou plné nejrůznějších detailů (útržky novin, ukázky hracích karet, komiksových bublin...), postaviček a zvířátek. Děti baví hledat nové a nové prvky, kterých si zatím nevšimly. Větší děti – předškoláci rádi zkoušejí číst sami – sazba písma je velká. Rodiče se zase pobaví některými nenápadnými poznámkami v bublinách. Ester Stará nezapře svou profesi logopedky: dialogy zvířátek jsou napsány foneticky, tj. pes vrrrrčí, sova houuuuká atp. Dialogy se navíc v knize opakují, takže malé děti si je dobře zapamatují. Toto spojení jednoduše zapamatovatelného textu a velkého množství obrázků umožňuje i malým dětem samostatně si s knížkou vyprávět příběh: cvičí tak paměť, uvědomují si souslednost děje atp. Knížku tedy rozhodně doporučujeme!

Nakladatelství: ostatní
Kategorie: pro předškoláky, pohádky, příběhy

Kategorie
Nakladatelství

Hledat v textu