KAM S DĚTMI partnerem LINKY BEZPEČÍ A RODIČOVSKÉ LINKY | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

KAM S DĚTMI partnerem LINKY BEZPEČÍ A RODIČOVSKÉ LINKY

Společně vám budeme přinášet důležité informace, články a poradenství. Jedním z prvních témat bude i bezpečnost vašich dětí na internetu.

Sdružení Linka bezpečí vzniklo za účelem pomoci dětem a mladým lidem v jejich obtížných životních situacích i při jejich každodenních starostech a problémech. Sdružení je akreditováno v rámci systému sociálně-právní ochrany dětí v České republice a je členem celosvětové asociace dětských linek důvěry Child Helpline International (CHI). Od roku 2001 pomáhá též rodičům, prarodičům, ostatním příbuzným, pedagogům a jiným dospělým, kteří hledají radu či pomoc v oblasti výchovy dětí a mládeže. Sdružení zajišťuje provoz linky telefonické krizové intervence, tj. Linka bezpečí a Rodičovská linka. 
 
Rodičovská linka je dostupná ve všední dny odpoledne (pondělí, středa a pátek od 13 do 16 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 16 do 19 hodin) na číslech 840 111 234 a 606 021 021 a na e-mailové adrese pomoc@rodicovskalinka.cz. Rodičovská linka nabízí výchovné a rodinné poradenství.  Volající rodiče se na ni obrací, když mají výchovné obtíže, např. zvládání vzteku u malých dětí, závažnější problémy jako zvýšená agresivita, lhaní, opakované krádeže, zneužívání návykových látek. 
 
Linka bezpečí je dětem a dospívajícím dostupná na čísle 116 111, chat.linkabezpeci.cz, na mailové adrese pomoc@linkabezpeci.cz. Dále mohou děti na útěku nebo o útěku uvažující využít službu Linka vzkaz domů na čísle 800 111 113 a 724 727 777.
 
Děti se na Linku bezpečí obrací s různými problémy, např. s komunikací s rodiči, se vztahy s kamarády nebo partnery, se školou, se šikanou, se sebevražednými sklony nebo sebepoškozováním, kvůli týrání či zneužívání. Linka bezpečí je největší a nejstarší dětskou linkou důvěry v ČR a je unikátní v rozsahu poskytovaných služeb, na kterou mohou děti volat již od roku 1994, a to bezplatně a anonymně z celé ČR, z pevných linek i mobilních telefonů nepřetržitě 24 hodin denně. Jen v roce 2010 přijala Linka bezpečí přes 260 000 hovorů od dětí a dospívajících. Za 17 let existence Linky se jedná o téměř 8,5 milionů dovolání.
 
Základním cílem telefonní krizové pomoci Linky bezpečí je stabilizace psychického stavu klienta, stanovení plánu malých kroků tak, aby volající zažil úlevu a nalezl možnosti řešení svého problému, popřípadě nasměrování na dostupnou pomoc v jeho nejbližším sociálním prostředí a v případě potřeby na zařízení následné péče tzv. intervence. I v případě akutního ohrožení života dovedou naši pracovníci navést dítě k relevantní pomoci (Policie ČR, Zdravotnický záchranný systém), případně mu tuto pomoc sami zavolat. V extrémně vypjatých situacích (např. pokud dítě v průběhu hovoru upadne do bezvědomí a neozývá se) je jedině Policie České republiky oprávněnou institucí, která může zjistit telefonní číslo (pevnou linku nebo mobilní telefon) dítěte a následně telefon lokalizovat a pak konat vše pro záchranu jeho života.
 
Bližší a aktuální informace o činnosti Sdružení Linka bezpečí najdete na www.linkabezpeci.cz.
 
Generálním partnerem sdružení LINKY BEZPEČÍ je Nadace O2.
 

1. 4. 2011



Přidat komentář

> Komentáře