Nová fantasy pohádka se řítí do kin | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Nová fantasy pohádka se řítí do kin

Mistr japonského anime Hajao Mijazaki se loučí ve velkém stylu s filmem Chlapec a volavka

 

Dvaaosmdesátiletý Hajao Mijazaki se řadí mezi nejvýznamnější jména světové kinematografie. Jeho filmy jako Můj soused Totoro či Cesta do fantazie uchvátili miliony diváků a divaček po celém světě, a nyní se legendární režisér vrací se svým úplně posledním snímkem. Chlapec a volavka, volně inspirovaný knihou Genzabura Jošina How do you live?, je magickou metaforou dospívání i rodičovské lásky. Dospívající Mahito se musí vydat na cestu do záhadného světa za zdmi tajemné věže, aby mohl zachránit svou zmizelou tetu. Mijazakiho klenot posouvající hranice animace uvede distribuční společnost Aerofilms do kin 23. listopadu v originálním znění s titulky i v dabované verzi.

Podívejte se na teaser k filmu:

 

Mistr se loučí

Chlapec a volavka by měl být posledním z dvanácti celovečerních filmů, které mistr japonské animace za svůj život natočil. Od jeho předchozího filmu sledujícího osudy konstruktéra letadel s názvem Zvedá se vítr dělí Chlapce a volavku dlouhých devět let. Mijazaki svůj návrat ze zamýšleného tvůrčího důchodu komentuje s humorem. „Nedokazuje si snad starší člověk, že už ještě nemá to nejlepší za sebou? To si pište, že ano.“ Fanoušci i kritici po celém světě se shodují, že se jedná vskutku o Mijazakiho vrcholné dílo.

 

Ghibli ve vašich kinech

Mijazakiho jméno je úzce spjato s animačním studiem Ghibli a dalšími tvůrci jako jsou Isao Takahata nebo Goró Mijazaki a díky Aerofilms budou mít čeští diváci poprvé možnost tyto legendy zhlédnout v kině. Na plátnech a též na KVIFF.TV bude k vidění dalších 22 filmů, které vznikly pod hlavičkou světoznámého animačního studia, mj. epická fantasy Princezna Mononoke, dojemná romance Šepot srdce nebo ekologické poselství Pom poko.

 

Chlapec a volavka

Japonsko, 2023 | 125 minut | premiéra: 23. listopadu

 

žánr animovaný, fantasy, rodinný

režie Hajao Mijazaki ■ scénář Hajao Mijazaki ■ kamera Acuši Okui ■ hudba Džó Hisaiši

14. 11. 2023Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře