Den matek již tuto neděli | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Den matek již tuto neděli

Den matek je mezinárodním svátkem všech maminek, kterým v tento den vzdáváme dík za jejich lásku, péči a ochotu, obětavost a výchovu. Slavit jej budeme již tuto neděli, 8. května 2022.

Historie svátku matek a mateřství sahá do hlubokého dávnověku, kdy byl oslavován a uctíván kult ženy/matky jako dárkyně života. První zmínky o svátku matek, jak jej známe dnes, pocházejí z Anglie, z šestnáctého století. Tenkrát byl tento svátek znám jako Mateřská neděle či Neděle matek (Mothering Sunday).

Oficiálně byl Den matek vyhlášen svátkem roku 1912 v USA, tehdejším prezidentem Woodrowem Wilsonem. Do Československa dorazily oslavy Dne matek až o více než deset let později, roku 1923, přičiněním Alice Masarykové. Období, nastalé po druhé světové válce, potlačilo oslavy Dne matek a nahradilo je Mezinárodním dnem žen. Rok 1989 nám pak znovu vrátil svátek Dne matek.

Pokud byste chtěli maminku potěšit, můžete jí vyrobit dárek v podobě kytičky či srdíčka. Níže najdete několik inspirací.

 

                 

          

              

6. 5. 2022Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře