ZOO Děčín hlásí letošní první mláďata | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

ZOO Děčín hlásí letošní první mláďata

Děčínská zoologická zahrada se raduje z prvních letošních mláďat!

Své potomky přivedly na svět hned tři druhy zvířat. Prvenství pravděpodobně drží klokani rudokrcí. Přesný termín narození však zoo nezná. Ošetřovatelé dokáží termín porodu pouze odhadovat podle pohybů ve vacích samic. Březích bylo hned několik samic a jedno z mláďat je podle prvních informací chovatelů albinoticky zbarvené.


„Přírůstek máme i u veverek Prévostových, ale ani u nich nemůžeme říct přesné datum. Malá veverčata rodí samice do porodní budky, a protože jde o velmi plachá zvířata náchylná ke stresu, ošetřovatelé je zbytečně neruší,“ uvedl vrchní chovatel Petr Haberland.

Jasné datum narození ale může zoo prozradit u mláděte makaka chocholatého, které přišlo na svět 23. ledna. „Jeho pohlaví prozatím neznáme, matka jej nosí pevně přitisknuté na svém břiše, bude chvíli trvat, než ho začne nakrátký čas odkládat nebo půjčovat ostatním samicím v tlupě. Jeho matkou je třináctiletá samice Bayi a otcem čtrnáctiletý samec Yaky, který přišel do zoo v červnu loňského roku z Francie a který se krátce pro příjezdu proslavil svým útěkem,“ doplnil Haberland. Mládě se má čile k světu a matka se o něj vzorně stará.

                                          

4. 2. 2022Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře