Podzimní cyklovýlety lze na Třeboňsku spojit s návštěvou výlovů | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Podzimní cyklovýlety lze na Třeboňsku spojit s návštěvou výlovů

Třeboňsko je místem jako stvořeným pro podzimní dovolenou. Zdejší rovinatá krajina protkaná světově unikátní rybniční sítí je skutečným rájem všech milovníků pěších a cyklistických výletů. U hrází rybníků současně startují hlavní výlovy, které jsou v této oblasti každoročně mimořádně oblíbenou a atraktivní událostí. A to už je důvod k návštěvě. 

 

„Výlovy rybníků jsou jedinečnou podívanou, za níž jezdili na jih Čech před covidem desítky tisíc návštěvníků nejen z ČR, ale i ze zahraničí. Letos, stejně jako loni sice z důvodů protiepidemických opatření rybáři zrušili veškerý doprovodný program, včetně například komentovaných exkurzí na sádkách, ale lovit samozřejmě budou. Na ryby, především kapry z jihočeských rybníků čekají v celé Evropě. Návštěvníci výlovů se budou muset obejít bez ochutnávek a prodejních stánků, ale o unikátní přírodní divadlo rozhodně nepřijdou,“ uvedl ředitel JCCR Petr Soukup.

 

Na Rožmberk od 11. do 14. října

Každý to už alespoň v televizi někdy viděl. Zpravidla už za svítání nasedají pod hrází u hlavní výpusti muži v gumových oblecích do lodí, aby roztáhli síť přes loviště. Nevod objímá v půlkruhu loviště a rybáři ho začínají stahovat. Takzvaní hajní jdou kádištěm, pěšáci bahnem. Na tvářích všech je znát, jakou sílu musejí vynaložit na stažení sítě. Pak už „balík“ s rybami směřuje ke kádišti, kde je rybáři třídí. Stejná podívaná se zde na podzim opakuje staletí.

 „Nejatraktivnější je už tradičně výlov Rožmberka, největšího českého rybníka, který za normální situace navštívilo až 40 tisíc lidí. Z důvodu mimořádných opatření bohužel nebude jeho výlov probíhat jako společenská akce a lovit se bude ve všední dny od 11. do 14. října. Celkem Rybářství Třeboň plánuje v průběhu podzimu vylovit cirka 250 rybníků. Na programu mají mimo jiné ve dnech 25. až 26. října rybník Spolský, 3. listopadu rybník Schwarzenberg, od 9. do 11. listopadu Svět nebo od 15. do 17. listopadu rybník Bošilecký,“ uvedla produktová manažerka turistické oblasti Třeboňsko Barbora Bicková.

                              

Projížďky mezi rybníky

Mezi nejoblíbenější rekreační aktivity na Třeboňsku patří nepochybně cykloturistika. Zdejší rovinatá krajina s rozlehlými borovými lesy, staletými hrázemi rybníků a malebnými vesničkami nabízí pro cykloturistiku ideální podmínky. Obdivovat nejrůznější zákoutí této unikátní krajiny umožňuje kvalitní a hustá síť dobře značených cyklistických tras.

„Malebnou oblast rybníků v okolí města Třeboně ideálně mapují například naučné cyklistické stezky Okolo Třeboně či Rožmberk. Širší okolí pak například trasy K rybníkům a pískovnám na Třeboňsku, K rybníkům a pískovnám na Vitorazsku nebo K rybníkům a pískovnám na Veselsku,“ doplnila Bicková. 

Třeboňsko je zajímavé svou architekturou, historií a podmanivé svými přírodními krásami. Mimořádné přírodní hodnoty vedly v roce 1977 k zařazení Třeboňska do sítě biosférických rezervací UNESCO a v roce 1979 pak k vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Mezi jeho nejatraktivnější turistické zajímavosti Třeboňska patří Slatinné lázně Třeboň, soběslavsko-veselská blata, záplavové mosty u Staré Hlíny, vodáky oblíbená řeka Lužnice, rybníky, cyklostezky (Cyklistický okruh z Třeboně k pískovně Tušť a do Majdaleny, Cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně) a naučné stezky (Naučná stezka zdraví Třeboň - Hradeček), zámky v Třeboni, Stráži nad Nežárkou, pískovny, města Třeboň, Veselí nad Lužnicí, České Velenice, Suchdol nad Lužnicí, církevní památky, Schwarzenberská hrobka, pivovar Regent a mnoho dalších. Návštěvníci oblasti, turisté, rybáři, cyklisté, vodáci i lázeňští hosté, dnes obdivují kraj, kterému vévodí stříbřité hladiny rybníků a modré stuhy potoků a řek. Třeboňsko je přímo stvořené pro aktivní rodinnou dovolenou.

24. 9. 2021Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře