Desítka nových ocelových figurín už bydlí | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Desítka nových ocelových figurín už bydlí

Pražská Galerie ocelových figurín je po dlouhé době obohacena o nové exponáty. K sochám, které návštěvníci už moc dobře znají, přibylo až 13 nových figurín. Všechny věkové kategorie se mohou těšit na sochy inspirované hlavně světem sci-fi filmů a pohádek. Výška nových figurín se pohybuje od jednoho až do dvou a půl metru a váha od padesáti do tří set kilogramů.

Galerie ocelových figurín je výstava, kde na ploše o rozloze 1200 m² najdete figuríny z recyklovaných kovových součástek. Exponáty jsou inspirovány kinematografickým světem, kulturou nejrychlejších aut a motorek, ale také zvířaty, videohrami a celebritami. Výstava se nachází v historické secesní budově City Palais, hned u Václavského náměstí, a to od začátku června 2018.

                           

Galerie zaujme svou interaktivitou, jelikož je možné se s každou sochou vyfotit, podat ji ruku nebo ji dokonce obejmout. K pořízení originální fotografie můžete zapózovat se zbraní některého ze superhrdinů nebo se posadit na samotný železný trůn.

Jedním z hlavních poselství galerie je myšlenka recyklace, konkrétně upcyklace. Umělecká díla jsou tvořena součástkami, které dříve sloužily k naprosto odlišným účelům. Jednotlivé dílky získávané z vrakovišť celého světa se následně důkladně čistí, obrušují a lakují.

 

Galerie ocelových figurín měla být původně jen krátkodobým projektem, trvajícím pouze do ledna 2019. Pro zájem veřejnosti byla ale prodloužena minimálně o několik dalších let.

22. 9. 2021Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře