Toulava zve na podzimní toulky zdejší uchvacující krajinou | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Toulava zve na podzimní toulky zdejší uchvacující krajinou

Nikde jinde není krajina tak typicky česká jako v Toulavě, turistické oblasti na půli cesty mezi Prahou a Šumavou. Zelené kopce, hluboké lesy a říční údolí, zde střídají malebné vísky, romantické zříceniny a historická města doslova prošpikovaná unikátními památkami. Toulava dobarvená podzimem je okouzlující a přímo stvořená k toulání. Právě nyní je tedy nejlepší čas k návštěvě. Stačí využít ubytování se slevou, přijet a třeba i vyhrát pobyt zdarma.

„Podzimní Toulava je eldorádem vyznavačů klasické turistiky, tedy pro pěší turisty a cykloturisty. Na všechny návštěvníky zde čeká mimořádně pestrá nabídka různě tematicky zaměřených stezek a atraktivních cyklotras. 

Že je Toulava je krajinou pěší turistice a cykloturistice zaslíbenou potvrdil i produktový manažer zdejší turistické oblasti Jan Sochor. „Vyrazit lze na Stezku údolím Lužnice, která je jako jediná v České republice zařazena na seznam nejlepších tras v Evropě, na stezky po kterých se chodí každoročně do Prčice, podél Vltavy trasou Vltavských vyhlídek, na Poutní stezky, které propojují klášter v Milevsku, Bechyni a úchvatný poutní areál v Klokotech, na Pivní stezku a na čtyři desítky dalších tras a naučných stezek,“ konstatoval Sochor.

Pro cyklisty má Toulava, ležící na pomezí jižních a středních Čech, „v kapse“ zhruba dvacítku tras daleko od davů a přelidněných cyklostezek terény vhodnými pro všechny. Atraktivitu cílů naznačují už vlastní názvy jednotlivých tras. Například: Vesele do Smutné, V království princezny Zlatovlásky, Soběslavská Blata – Krajinou jihočeských pohádek, Na konci světa, Mezi dvěma pivovary za hranici Blat a Kozácka, Kde domov můj – z Milevska přes Zvíkov ke Kovářovu, S Krčínem za čerty krajem kamenů, Toulavským hvozdem na hrad čarodějnic, Za Jistebnickým kancionálem a další.

Toulava je oficiální turistickou oblastí na území Táborska, Sedlčanska a okolí Milevska, jejímž centrem je město Tábor. Krajina na pomezí jižních a středních Čech svou slavnou historií a množstvím památek, romantickými zákoutími i nepoznamenanou, zachovalou krajinou, vždy lákala návštěvníky. Země historická, kde zněl husitský chorál a zrodil se rod Pánů z Růže, kraj drobných zřícenin, zapadlých malebných vesnic a úchvatné lidové architektury. Je to krajina stvořená k toulání a objevování, bohatá na zážitky, tradice, dobré jídlo, aktivní vyžití i místo pro relaxaci a odpočinek.

Toulava pokrývá oblast o rozloze více než dvou tisíc čtverečních kilometrů, má 155 obcí, 11 hradů a zřícenin, 18 rozhleden a věží, sedmi přírodních parků, osmi národních kulturních památek, 15 památkově chráněných měst a vesnic, více než tisíc kilometrů cyklo a turistických tras, 200 kilometrů naučných stezek a 150 kilometrů běžeckých tras. K tomu více než tři desítky muzeí, čtyři zpřístupněné zámky, dvě golfová hřiště, pět pivovarů a jednu zoo.

                           

14. 9. 2021Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře