Skalní město, zřícenina hradu a horská chata Rabštejn | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Skalní město, zřícenina hradu a horská chata Rabštejn

Zřícenina hradu Rabštejn svého času nejvýšše postaveného hradu na Moravě, který se rozkládal na dvou vysokých skalách a na jehož vrchol se v dnešní době dostanete pouze po žebříku. 

V dnešní době láká jedno z nějvětších skalních měst na severní Moravě hlavně horolezce, kterým je k dispozici přes 200 lezeckých tras, všech stupnů obtížnosti. 

  

Možnosti cesty: 

  • Při cestě z Bedřichova si můžete vybrat o trošičku delší cestu po asfaltu, vhodnou zejména pro kočárky a nebo katší cestu lesem, kdy po červené značce budete nahoře za 30 - 40 minut (s dětmi počítejte cca hodinku). 
  • Při cestě ze Skřítku, počítejte s parkováním (30,-Kč/ den) a poté cca 7 km po modré až na Rabštejn, kdy tato cesta má největší kouzlo v zimě na běžkách. 

Jídlo si s sebou doopravdy brát nemusíte (tedy kromě špekáčků na oheň, ty jsou základ) v Horské chatě Rabštejn vaří doopravdy skvěle. Pivo během letních měsíců točí nejméně do 20:00. 

 

 

TIP závěrem: Cesta z Olomouce do Bedřichova trvá cca 40 minut. Na louce u horské chaty se dá skvěle stanovat na celé ploše jsou tři ohniště, tedy prostoru doopravdy dostatek. My vyrážíme nejraději v pondělí po práci na západ slunce, místní domací cheescake a pohodu u ohně a v úterý ráno zase s východem odcházíme a odjíždíme. 

Pěkný výlet, 

Karolína

15. 8. 2021Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře