Odpočívat jako císař lze jen v Dolním Rakousku | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Odpočívat jako císař lze jen v Dolním Rakousku

Vídeňský les, malebná krajina podél Dunaje či lázně jižně od hlavního města mocnářství byla na přelomu 19. a 20. století inspirací pro umělce a místem oddechu vyšší společnosti. Nezapomenutelnou dovolenou jako za starých dobrých časů lze zažít i dnes díky bohaté nabídce kultury, sportovního vyžití a zážitků všeho druhu.

 

I jeho apoštolská výsost si potřebovala oddechnout od státních záležitostí, léto císař proto trávil daleko od ruchu hlavního města na Sommerfrische. Výraz doslovně přeložitelný jako letní svěžest označoval dovolenou nejen panovníka, ale také vídeňské smetánky, která se mu snažila zůstat vždy nablízku. Za tichem a inspirací do malebné krajiny západně a jižně od Vídně ovšem vyráželi také umělci včetně Gustava Klimta, Oskara Kokoschky, Franze Werfela a Almy Mahler-Werfel či snad všech významných literátů přelomu století od Roberta Musila po Stefana Zweiga. 

 

Letní osvěžení Semmering

Ti stejně jako císařský dvůr se na Sommerfrische přepravovali především po železnici, Jižní dráze vybudované kolem poloviny 19. století. Její nepůsobivější část vede po vysokých viaduktech dramatickou krajinou průsmyku Semmering a je součástí Světového dědictví UNESCO. Právě horské letovisko Semmering patřilo a stále patří mezi nejoblíbenější destinace Vídeňanů, ostatně svého času trávil letní měsíce v nedalekém zámku Wartholz také císař Karel I. se svojí rodinou. Okolí Semmeringu je protkáno turistickými cestami, které vedou například po stopách brněnského rodáka, světoznámého architekta Adolfa Loose, či ještě známějšího Moravana Sigmunda Freuda, který prý právě zde vyvinul svoji metodu psychoanalýzy.

     

Vídeňský les

Leckterý dovolenkář ovšem až do Semmeringu nedojel, protože z vlaku vystoupil už v Bad Vöslau či Baden, malebných lázeňských městech, z nichž posledně jmenované bylo před několika dny zapsáno mezi Světové kulturní dědictví UNESCO spolu s trojicí českých lázní. Právem, v městečku si lze prohlédnout římské zřídlo stejně jako například ranně klasicistní Kaiserhaus, letní sídlo Františka I., anebo dům, ve kterém trávil letní měsíce a složil svoji 9. symfonii Ludwig van Beethoven, jemuž je v domku zasvěcena povedená interaktivní expozice. Z Baden i Bad Vöslau se rozbíhají turistické stezky krajinou vinohradů do míst jako jsou téměř tisíc let stará vinařství Freigut Thallern či opatství Heiligenkreuz. Anebo do hvozdů Vídeňského lesa, kterým vede bezmála 1400 kilometrů cyklostezek různé obtížnosti spojujících romantické zříceniny hradů, zámky a kláštery, i řadu veřejnosti přístupných jeskynních systémů.

                         

Kamptal

Za časů císařpána stejně jako dnes se ovšem z Vídně vyráží také severozápadním směrem do údolí Kamptal s jeho kouzelnými zákoutími, chladivými lesy a malebnými vinicemi. I tento region doslova přetéká historií, kulturou a dobrým vínem. Naučné stezky pro pěší i kola vedou přírodní rezervací Kamptal-Schönberg s dechberoucími výhledy do interaktivního světa zážitků s vínem LOISIUM ve vinařské obci Langenlois nebo do Kremže, malebného města na Dunaji plného středověkých památek i moderního umění.

                         

Tyto a další nezapomenutelné zážitky čekají nejen kousek od českých hranic, ale jsou také jednoduše dostupné. Před návštěvou Rakouska se netřeba registrovat ani podstoupit karanténu.

12. 8. 2021Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře