Projekt Se Sokolem do života učí děti pohybovým dovednostem | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Projekt Se Sokolem do života učí děti pohybovým dovednostem

Projekt Se Sokolem do života učí děti pohybovým dovednostem a šíří radost z pohybu. Přihlaste se do 6. ročníku!

Pohyb patří k základním potřebám člověka stejně jako potřeba příjmu potravy, spánku nebo kyslíku. Zvlášť malé děti mají neustálou potřebu se hýbat. Právě u nejmladších dětí ve věku 3-6 let je důležité, aby si osvojily základy svých schopností, dostávaly co nejvíce všestranných podnětů a mohly se v pozdějším životě dále rozvíjet a zdokonalovat. Rozvoj pohybové gramotnosti patří mezi tyto základní pilíře stejně tak jako rozvoj řeči, myšlení či poznání.

                           

Projekt se Sokolem do života je největší projekt u nás na rozvoj pohybové gramotnosti předškolních dětí. Je určený mateřským školám, sokolským jednotám a volnočasovým organizacím a pomáhá jim děti provést všemi základními pohybovými dovednostmi, šíří radost z pohybu a učí děti vnímat pohyb jako přirozenou součástí jejich života. Vznikl pod křídly Sokola, tělovýchovné organizace, která funguje už přes 150 let a velkou měrou se podílí na tělesném rozvoji napříč českou populací.

 

Mateřským školám poskytuje kompletní metodiku, která vychází ze sokolského cvičení a mnohaleté praxe cvičitelek ve sportovních oddílech pro předškoláky nebo rodiče a děti. Zapojené subjekty na projektu nejvíce oceňují metodický materiál, který jim poskytuje kompletní osnovy pro tělesnou výchovu, mají přehled v dovednostech, které by měly děti zvládnout v daném věku, u jednotlivých cviků je popsaná metodika provedení a posloupnost v rozvoji v dané oblasti. Metodický materiál se tak řadí mezi nejlépe zpracované osnovy pro tělesnou výchovu u nás.

 

Aby to děti bavilo, nesmí chybět správná motivace. K tomu tu je parta pěti zvířátek v čele se sokolíkem Pepíkem. Každé zvířátko reprezentuje jednu oblast pro rozvoj dětí. Jsou jimi přirozená cvičení, obratnost, dovednosti s míčem, rozvíjení poznání a netradiční činnosti. První tři se věnují pohybovým dovednostem, které u děti rozvíjejí základní pohyb jako takový. Děti zjišťují, jak pracovat se svým tělem, jak koordinovat pohyb, a současně zvyšují svou fyzickou zdatnost. Další oblast se věnuje rozvíjení poznání, což jsou odpočinkové činnosti pro dobu mezi cvičením  nebo po něm. Netradiční aktivity jsou vázané k ročním obdobím a děti tam zjišťují, co se dá zažít například na jaře nebo na podzim.

 

Projekt Se Sokolem do života začal nultým ročníkem v roce 2014. Počet zapojených subjektů od prvního ročníku se rozrostl z 306 na 1 632 a v letošním roce se do něj zapojilo 28 % všech školek a přes 90 tisíc dětí.

 

Zeptejte se ve své školce, jestli je součástí Se Sokolem do života! Registrace do příštího ročníku běží online během června a července na stránkách sesokolemdozivota.cz.

 

15. 6. 2021Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře