Na běžkách v centru Prahy | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Na běžkách v centru Prahy

Pořadatelé Virtuální Jizerské 50 udělali stopy u nejznámějších památek.

Pražský hrad, Loreta, Václavák nebo Karlův most na běžkách? Letošní Jizerská 50 se jede i v centru hlavního města. Pořadatelé využili výjimečných sněhových podmínek a projeli trasu na hodně netradičních místech.

„Když jsme v pondělí ráno viděli to množství nového sněhu přímo v centru hlavního města a běžkaře na Karlově mostě, chtěli jsme ukázat, že letošní Jizerská 50 se dá jet skutečně všude. Díky virtuální podobě si mohou účastníci zvolit trasu zcela sami, nemusí to tak být na tradičních místech Jizerských hor, ale třeba právě v centru Prahy,“ říká tiskový mluvčí ČEZ Jizerské 50 Richard Valoušek.

Fotky běžkařů na Karlově mostě kolují sociálními sítěmi už několik dní, organizátoři slavné padesátky se ale rozhodli posunout běžkařskou výzvu ještě o stupeň výš. „Vytvořili jsme si stopy na trať celým centrem města. Byl to zajímavý zážitek, protože skutečnou stopu na běžky si v centru jen tak neuděláte,“ vysvětluje Valoušek s tím, že na běžky vyrazil v úterý se svítáním.

„Nikde nebyla ani noha, jen na Karlově mostě pendlovali tři běžkaři tam a sem. Jakmile jsme ale vyrazili přes Rudolfinum na Pražský hrad a Petřínem zpět do centra, byli jsme jediní blázni na běžkách. Lidé si nás fotili, nevěřili svým očím. Byla to zábava a přitom díky takovému množství sněhu bezpečná,“ popisuje nápad organizátorů tiskový mluvčí padesátky.

 

Snahou celé akce bylo upozornit na letošní podobu Jizerské 50. Té se totiž v tradiční podobě nemohli zúčastnit amatérští závodníci. „Pro ně jsme vytvořili virtuální podobu závodu. Ta znamená, že se mohou zájemci zúčastnit Jizerské jakkoliv a kdekoliv. My zvolili běžky a centrum Prahy. Už teď nám chodí zajímavé tipy míst na běžkování od desítek lidí. Necháme se rádi inspirovat,“ dodává závěrem Valoušek s tím, že pro účast ve virtuálním závodě stačí zdolat pár kilometrů, a ne celých padesát, jak se nese v názvu slavné zimní akce. Více se dočtete na webu www.jiz50.cz, kde přihlášky do virtuálního závodu stále běží.

15. 2. 2021Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře