Harrachov má zpět své skokanské můstky | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Harrachov má zpět své skokanské můstky

Skokanské můstky v Harrachově chátraly několik let. Nyní ale K40, K70 a už i K90 jsou zprovozněny!

V tuto chvíli slouží českým reprezentantům, kteří se připravují na letošní FIC Nordic Combined Youth Cup a MČR v severské kombinaci.

                                  

Mnoho dobrovolníků, veřejná sbírka, Svaz lyžařů ČR, Liberecký kraj a v neposlední řadě sponzoři a nadšení fandové vrátili život na dlouho osiřelé můstky.
Harrachov má pět středních a velkých můstků, žádný jiný takový areál pro skokany v Česku není. Velký můstek s kritickým bodem K120 je uzavřený již přes deset let a „mamut“ K180 od roku 2014.
Oživit by je měla nákladná rekonstrukce v příštích letech. Budeme věřit, že termín roku 2026 pro MS v letech na lyžích je reálný. Bohužel, rok 2024 nikoliv.

 

Areál skokanských můstků má dvě hlavní části. Ve spodní části jsou můstky s kritickým bodem 40, 70 a 90 metrů. Nad nimi pak ční areál velkých můstků, tj. můstek s kritickým bodem 120 metrů a mamutí můstek určený pro lety na lyžích, jehož kritický bod je 185 metrů.

Pro skákání v létě je pak možné využít jeden z menších můstků, který je pokryt umělou hmotou.

                                   

Harrachov a skokanský areál je velmi úzce spojen s Pavlem Plocem. Jde o jednoho z našich nejlepších skokanů v historii. V roce 1983 zde obsadil druhé místo na Mistrovství světa v letech na lyžích. Společně s tím zde i vytvořil tehdejší světový rekord 181 m. Vítězství si odsud odvezl i ze Světového poháru.

             

12. 1. 2021Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře