Zažijte jeden den ve středověku v Poličce | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zažijte jeden den ve středověku v Poličce

Středověk – období, které už snad ani nemůže být dál od reality, kterou žijí naše děti dnes. Žádná elektřina, natož počítače a Internet, žádné lednice plné jídla a obchody s jídlem zabaleným v plastu. Jde to vůbec dětem přiblížit?Jde, a to do 10. dubna v Poličce!

Výstava Jeden den ve středověku je sice malinká, ale se spoustou aktivit pro děti i (nadšené) dospělé. Hned u vstupu si můžete vyzkoušet hromadu středověkého oblečení a roztodivných pokrývek hlavy, pro kluky je pak určitě největším lákadlem možnost navléct si na sebe kompletní rytířské brnění – a že je opravdu těžké! 

Také si můžete napsat tajný vzkaz středověkým písmem, a to jen pomocí brka a inkoustu, a zapečetit jej vlastnoručně vyrobenou pečetí. Kromě toho se děti třeba dozví, co se ve středověku jedlo a čím se lidé živili, ti odvážnější si mohou i vyskočit na rytířského koně. Většina aktivit bude bavit děti od předškoláků výše, ale i my s batoletem jsme si ji užili.

A pokud chcete návštěvu královského města Poličky zakončit tematicky, můžete vyrazit na oběd do stylové středověké Herešovy krčmy. Dětský koutek sice nemá, ale posezení na dřevěných lavicích v kamenných sálech bude určitě pro děti i tak zážitek.

Míša Řezaninová

 

 

 

29. 3. 2019Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře