Jak děti testovaly hodinky Flik Flak od Swatch | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Jak děti testovaly hodinky Flik Flak od Swatch

Od září jsme vám představovali dětskou řadu hodinek od švýcarské značky Swatch. Možná si pamatujete své první hodinky a i dnes si vybavíte, jak vypadaly. V dnešní době se ale obliba náramkových hodinek trochu vytratila a pro děti je mnohdy „snazší“ (rozumějte víc cool) vytáhnout z kapsy mobil než se podívat na ruku.

Přesto anebo právě proto jsme vám chtěli ukázat, že hodinky mohou děti stále bavit a přitom je i naučit poznávat čas a pracovat s ním. Jen je nutné je k tomu přimět, ukázat jim cestu. A přesně to jsme si vyzkoušeli v redakci a dali jsme prostor i pěti dalším dětem, jejichž rodiče je přihlásili do testování. Velmi nás zajímalo, jaké vysvědčení by děti hodinkám daly a jak vidí posun ve vnímání času jejich rodiče.

Hodinky testovalo pět dětí ve věku 6 až 9 let. Rodiče mladších dětí si pochvalovali tréninkové papírové hodiny, kterou jsou součástí balení a které se při nácviku čtení hodin velmi hodí. Šestiletá Stela je vzala i do školy, kde se v hodině prvouky velmi dobře využily. Všichni rodiče zároveň oceňovali velký výběr hodinek Flik Flak. Paní Petrtýlová nám například napsala: „Hodinky jsou parádní a na dětské Star Wars poměry i velmi elegantní. I ostatní modely jsou pro děti vizuálně lákavé a rodiče neurazí.“

Co se týče dalších vlastností, tady se testující trochu rozcházeli a mnohem lépe si vedly hodinky s textilním páskem. Souhlasím s názorem, že silikonové resp. plastové řemínky jsou dost pevné a jak nám napsala maminka devítiletého Ondry: „Syn je nedokáže sám zapnout, protože pásek není moc ohebný“. Tento názor potvrzuji i z vlastní zkušenosti. Proto doporučuji, pokud máte šanci si jít s dětmi hodinky vyzkoušet, a vysněný model má silikonový náramek, pořádně je v prodejně vyzkoušejte, ať si je i dítě jisté, že mu na ruce „nepřekáží“ a že s nimi bude umět samo manipulovat. Jinak se může stát, že hodinky po chvíli přestane nosit, a to by byla rozhodně škoda. A pokud tu šanci nemáte a volíte hodinky z e-shopu, pro menší děti volte raději řemínek textilní, ten si pochvalují všichni rodiče, kteří jej zvolili. Nehledě na to, že se hodinky s tímto náramkem dají celé hodit do pračky.

 

A co děti a čas? V tomto ohledu si hodinky vysloužily jedničku. Marie Marhounová to zhodnotila takto: „Dcera začala mnohem lépe a pohodlně kontrolovat čas ve škole a v družině. Častěji se také ptala, v kolik hodin budeme odcházet z domu nebo kdy se odehraje nějaká aktivita.“ Maminka šestiletého Marka se svěřila, že synovi dodaly hodinky sebevědomí a že je ve školce jediný, kdo už umí říct, kolik je hodin. Jana Budková doslova napsala: „Posun ve znalostech přišel mnohem rychleji a s větším nadšením než bez hodinek“. A podobně popisují své zkušenosti i ostatní rodiče. Což tedy potvrzuje naši původní teorii, že hodinky na ruce malých dětí (a velkých samozřejmě taky) patří, že je děti nosí rády a jsou pro ně módním doplňkem, který jim pomáhá.

Pokud tedy stále váháte, zda vůbec a které a proč, věřím, že jsme vám trochu pomohli, a že hodinky mohou být i hezkým oceněním za blížící se pololetní vysvědčení.

 

Za redakci Kam s dětmi děkuji všem testujícím za jejich poznatky a Koscom hodinky za milou spolupráci

Vendula Dittrichová

 

23. 1. 2019Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře