Kam s dětmi na výlet nedaleko Prahy? Do Šestajovic! | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Kam s dětmi na výlet nedaleko Prahy? Do Šestajovic!

Volný den je pro mnohé rodiče noční můrou, ale pro nás dva je to výzva, jak si pořádně užít s naším prckem zábavu podle jeho gusta. Do Šestajovic mne nalákala sestřenka, která tam už nějakou dobu bydlí. Cesta autem nám trvala pouhých 20 minut.

V plánu bylo mnoho aktivit pro našeho Josífka i pro jeho bratránka. Kluci spolu nejdřív řádili pod střechou domku, sluníčko přímo pražilo, ale nakonec jsme se všichni odvážili a vydali se na plánovaný výlet i přes ukrutné vedro.

Krom krásné procházky samotnou obcí, která nabízí nespočet výhledů, od bažantů na polích po krásný rybníček s kvetoucími lopuchy, tři krásná dětská hřiště a vynikající kavárnu, má tahle obec i raritu – svíčkárnu s čokoládovnou a minifarmou. A právě tam vedly naše kroky. Už u vchodu do areálu zaječeli oba kluci radostí. Přímo vedle nich vykouklo několik klecí s papoušky a zpěvnými ptáky. O kousek dál se válela miniprasátka a ze stáje právě vyběhl koník s dlouhou hřívou. Jen co se pokochali koukáním na kuřátka, která běhala nedaleko chlívku, pádili ruku v ruce koukat na ovečky a jehňátka, aby v zápětí mohli navštívit koutek s housaty. Kluci byli k nezastavení, běhali sem a tam a vše vesele komentovali. A my jim úspěšně byli v patách.

Když už je minifarma unavila, vydali jsme se do svíčkárny, která myslí i na takovéhle malé caparty. Za pár korun si mohou sami vykrojit mýdlo ve tvaru srdíčka nebo oblíbeného zvířátka, obarvit si svíčku anebo si dokonce vyrobit voskovky, aby se o kousek dál mohli vyřádit jako malíři na papír. Pokud se jim nebude chtít ani jedno, ani to druhé, je ideální si nějaký hotový kousek koupit v místní prodejně. Klukům se příliš vyrábět nechtělo, zaslechli totiž slovo „čokoláda“. Okamžitě vyběhli ven a namířili si to po čuchu. Čokoládovna sídlí hned ve vedlejší budově. Děti si v ní mohou odlét tabulku čokolády nebo lízátko. Jen pozor! Čokoládovna nefunguje, pokud je příliš horko.

My měli štěstí v neštěstí. Čokoláda se sice neodlévala, zato ji tam hodně zbylo z rána, kdy se ještě pracovalo. Naše bříška dostala zabrat. Byla vynikající! Potom, co jsme se stěží vyvalili ven, usoudili jsme, že máme ještě obří žízeň a tak jsme zašli do místního občerstovacího koutku a nalili do sebe výbornou domácí bezinkovou limonádu.

Náš výlet byl u konce. A poučení pro příště? Pokud se někdy vrátím do Šestajovic, vezmu si volnější kalhoty, abych se nemusela tolik krotit :)

Pro Kam s dětmi Milada Kubátová

17. 6. 2018Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře