Vítejte v pohádkové světě! aneb Festival mini je opět tady | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vítejte v pohádkové světě! aneb Festival mini je opět tady

Dětský prodejní festival mini se bude v Praze konat již počtvrté. Jeho druhá předvánoční edice se tentokrát odehraje v centru města v 5. a 6. patře OD Kotva, do nichž bude samostatný vchod z pasáže Kotva, která se nachází vpravo vedle Kotvy a odkud výtahy vyvezou návštěvníky přímo na festival.

Celý výstavní prostor i vstup do něj bude bezbariérový. Devadesát pečlivě vybraných značek, designérů, módních návrhářů, nakladatelství a obchodů z České a Slovenské republiky představí výrobky a sortiment, které zaujaly ředitelku festivalu originalitou a kvalitou, překračujícími běžnou nabídku pro děti a rodiče na našem trhu.

Kam s dětmi na Mini

Tentokrát pro vás na Mini chystáme opravdovou lahůdku - hudební workshop! V současné době tedy ladíme nejen nástroje, ale i detailní program, který brzy odkryjeme. Moc se těšíme, že naše "Kam s dětmi na Mini" bude mít podtitul "s dětmi za hudbou".

 

Na co se můžete na festivalu těšit? 

móda

Nové kolekce představí domácí značky Shark in the Park, street wearová LoowFAT KIDS nebo např. Elí Belí, BeBirdie a Beans. Na vizuálu mini jsou vidět šatičky od nové značky JULIE, jež bude mít na mini premiéru. Pražský concept store NilaKids nabídne nové kolekce eco-friendly značek Gray Label, Tinycottons, Mainio a Kidscase. Pražský obchod Fór Kids přiveze např. dánské značky Small Rags, Fixoni a EN.FANT. Premiéru na mini bude mít též česká značka Pabula Island, specializující se na tradiční punčocháče s moderními dezény. Vyhlášené značky ve stylu barefoot obuvi ukáže brněnský butik Neobuto. Na mini se též vrací slovenská firma Rak s výběrem bot a bačkůrek. Objevem jsou capáčky a další doplňky pletené z mongolské vlny a plstěné boty, které najdete na stánku značky Noos Baby. Ze slovenských značek na mini své nové kolekce oblečení odprezentují Cila, KaiKai, Takitak a Moe s oblíbenými podkolenkami, legínami a koženými capáčky. Značku Mile zastoupí concept store Wildmini. Slovenský obchod BubbaChic předvede výběr korejských módních značek a nově i nevšedních gumáčků. Dvě velká překvapení nachystala na mi česká Omnifera, jejíž autorka Jana Kráčmarová představí vedle svých originálních šátků také nosící kabát, který vytvořila ve spolupráci s módní návrhářkou Josefínou Bakošovou. Tím druhým pak bude premiéra její nové podznačky MOM, zaměřující se na 100% bavlněné šátky na nošení dětí pro minimalisty. Nelze opomenout ani doplňky - náramky a náhrdelníky české značky Le Petit Délice, kojící náhrdelníky od Mimijo a kabelky, kufříky a další doplňky od Lumpky.

hračky, knížky, nábytek a doplňky

Český dětský nábytek představí Mimimo a Chytrá židle Sedees. Milovníky dřevěných hraček nadchne skřítkovské ŠimiDO a Utukutu s multifunkčními houpačkami. Na mini se vrací také Pikle s projektem Kufříkov a novými tvůrčími sadami a dále nafukovací hračky z Fatry. Pozornost upoutají zvířátka a figurky plstěné z vlny od Noemovy archy. Ručně šité látkové a papírové hračky si návštěvnící mohou vybrat od The Three Trees, Ballu a ilustrátorek Andrey Tachezy a Rozmar, jež tam budou nabízet i své knížky. Publikace najdete též na stáncích nakladatelství Meander, Dynastie, Svojtka a Host, studia Pop-Pap a dětského knihkupectví Pinwheels, které představí novou knihu Petra Horáčka Dlouhá cesta.

Pestrou nabídku hraček a doplňků nejen do dětských pokojů nabídne Arki se slovinskou značkou Ooh noo, dánská značka Done by Deer, Little Boss, MMMoje s novými autorskými ilustracemi a Hojdavak se svými úspěšnými houpacími vaky. Novinkou bude značka Friendly Paper se stavebnicemi a doplňky, za níž stojí designéři Jiří Pelcl a Jan Činčera. Jana Nachlingerová (Jou Jou) s blogerkou Rosa Mitnik rozvíjejí kolekci To je moje o pamětní kufříky, plakáty a povlečení. Nový fundus Eterle nabídne starožitný nábytek a doplňky pro dětské oslavy.

Dále se na festivalu představí např. obchody Kidtown, Chytrá opička, Mimmo, Skibi, Wildmini a Kitchenette. MimiConcept připravil novinku – spací pytle. Bio dětskou a těhotenskou kosmetiku a drogerii přiveze Babystart a Obchuudek. Zatímco Bamboolik ukáže výběr kolekcí látkových plen, nová česká značka Kolorky odhalí stylové a zároveň šetrné plenky, a to včetně nových designů.

doprovodný program (probíhat bude v 6. patře)

Děti se mohou těšit na výtvarné dílny, např. s designérem Michalem Strachem, s nímž si vyrobí auta z mýdla. S autorkou Noemovy archy si vytvoří tuleně z ovčího rouna. Užijí si cvičení jógy s Little Bubbles, cvičení s MIni heroes nebo zdobení cupcakes s Lelí’s cupcakes. Umělec Petr Nikl si připravil vystoupení na motivy své knihy Jinotaje opic. Ze své nejnovější knížky Dlouhá cesta bude dětem číst Petr Horáček. Doporučujeme si účast na programy rezervovat.

K dispozici bude klidová zóna pro kojící maminky, zútulněná kolekcí To je moje. Přebalovací pulty vybaví bio plenkami a kosmetikou firma Babystart.

občerstvení

Občerstvit se návštěvníci budou moci v jídelní části v 6. patře, např. u stánků Bistro 8, Umami, Lelí’s cupcakes a FlatWhite. V zóně s občerstvením nebude chybět hrací dětský koutek vybavený nábytkem a hračkami z obchodů Kartell, Konsepti, Chytrá opička a Kidtown.

Více se dočtete na www.festivalmini.cz nebo www.facebook.com/detskyfestivalmini/.

20. 11. 2017Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře