V čem je lepší ekoškolka oproti klasické? | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

V čem je lepší ekoškolka oproti klasické?

Ekoškolka Liška Bystrouška je soukromá školka na severním kraji Prahy (Klecany/Zdiby), která v přístupu k dětem kombinuje prvky lesní školky (častý pobyt venku) a ekoškolky s jinými alternativními výukovými metodami. Základním kamenem je však roční vzdělávací program, který kopíruje rámcový vzdělávací program Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Děti tak získávají veškeré potřebné vzdělání a přípravu na vstup do základní školy, ovšem s bonusem navíc. Tím jsou naši poníci, králík Rocky, brzy přibydou malí kozlíci a 1,5 ha zahrady, kde si hrajeme, pěstujeme zeleninu a v ovocném sadu sbíráme čerstvé ovoce.

Nespornou výhodou je individuální přístup, protože školka má maximální kapacitu 20 dětí a na jednu učitelku připadá pouze 10 dětí. Snažíme se o vytvoření rodinné atmosféry, čemuž přispívá i náš domeček, kde na děti dýchne vůně domova.

Při dobrém počasí veškeré aktivity, které lze, provádíme venku na čerstvém vzduchu. Ve školce nemáme televizi ani žádné interaktivní tabule nebo tablety. Zastáváme názor, že sice dnešní doba vyžaduje jisté schopnosti ovládání moderních technologií, ale děti se potřebuji socializovat se svými kamarády a to nejlépe hrou.  Potřebují poslouchat čtené pohádky, aby si rozvíjely vlastní fantazii a ne sledovat pohádky v televizi. A protože chápeme, že dnešní doba je uspěchaná, chceme nabídnout pracujícím rodičům to, co z časových důvodů nemohou dát dětem vždy, kdy by chtěli. U nás to děti mají každý den. Naší jedinou elektronickou pomůckou je CD přehrávač a rychlovarná konvice. Nemáme ani mikrovlnou troubu.

Stravování jde ruku v ruce s filozofií naší školky. Obědy jsou sice zajišťovány dodavatelsky, ale v té nejvyšší kvalitě – z čerstvých surovin od českých farmářů a v bio kvalitě. Svačinky si děláme sami a opět vše čerstvé – sezónní ovoce a zelenina. Buď z naší zahrádky nebo od našeho farmáře, čaje nesladíme a slazeným nápojům se snažíme vyhýbat. Buchty a koláče si děláme domácí s menším obsahem cukru a bez konzervatnů a jogurty například máme bílé s čerstvými kousky ovoce.

Budova školky splňuje veškeré hygienické a hasičské normy pro provoz mateřské školky a je tak i zkolaudována (ve třídách je tak například dostatek denního i umělého osvětlení, atp.).

Poloha školky je snadno dostupná pro obyvatele Prahy – východ (Odolená Voda, Klíčany, Líbeznice, Husinec, Řež, Bášť, Kralupy nad Vltavou, …), kteří každý den dojíždí do zaměstání v Praze.

Více se o školce můžete dozvědět zde.

1. 7. 2014Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře