Do kin vstoupí nová rodinná pohádka Max a Mája: příběh lištiček | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Do kin vstoupí nová rodinná pohádka Max a Mája: příběh lištiček

Do kin vstoupí nová rodinná pohádka Max a Mája: příběh lištiček.
Kouzelný příběh o životě polárních lišek má premiéru 22. února  

 

Nový rodinný snímek určený malým i velkým dětem a dospělým Max a Mája: Příběh lištiček přenese diváky do unikátního světa polárního prostředí. Sníh, mráz, ale také láska a odvaha jsou hlavními aspekty příběhu inspirovaného událostí, která se doopravdy stala. Hlavní role představují dvě reálné polární lišky a jejich blízké okolí, snímek se natáčel v autentickém srdci přírody - v extrémně mrazivém prostředí severní Kanady. Premiéra snímku Max a Mája: Příběh lištiček proběhne v českých kinech 22. února 2024.

                                   

„Nápad na film Max a Mája: příběh lištiček vznikl asi před pěti lety. Tehdy mě̌ v Kanadě̌ zaujal novinový článek, na kterém byla fotografie malé polární lišky, která uvízla na kusu driftujícího ledovce. Rybáři vyprávěli příběh o tom, jak třesoucí se zvíře objevili a vyzvedli. Aby ji zahřáli, dali ji před vypuštěním do bedny. Když jsem tento příběh četl, přemýšlel jsem, odkud se tato liška vzala, jaký byl její původ a co s ní bude. Podle tohoto příběhu jsem založil svůjíběh,” říká režisér Guillaume Maidatchevsky.

 
Film se natáčel na dalekém kanadském severu, v Yukonu v Dawson City, kde žil americký spisovatel Jack London a kde vzniklo jeho mistrovské dílo Volání lesa. V této oblasti klesají teploty šest měsíců v roce až k minus 40 stupňům a podnebí je tu velmi náročné. „Nejnáročnější bylo natáčescén přímo ve měš. Pro polární lišky je to totiž neznámé prostředí, které je pro ně velmi znepokojivé a nepřátelské. Celé noční natáčení v Dawson City bylo velmi komplikované, protože na lišky působilo mnoho podnětů̊: pach lidí, psů a vlků. Když jsme natáčeli, přel do města vlk a potuloval se kolem a hledal zatoulané psy. Tak jsem přišel na nápad, zařadit do filmu scénu souboje vlků se psy,” říká režisér. Rodinné dobrodružství v srdci přírody má podle něj všechna kouzla, aby potěšilo malé i velké. Natáčení začalo na konci ledna 2023 v extrémně chladných podmínkách, trvalo 15 týdnů a skončilo v červnu 2023.

 

                

                

21. 2. 2024Přidat komentář

Vaše jméno:
Předmět:

> Komentáře