Výlety s tajenkou - Cesta kolem Světa v Třeboni | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Výlety s tajenkou - Cesta kolem Světa v Třeboni

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Délka trasy: 5 km Obtížnost: Časově a fyzicky nenáročný výlet Třeboní lze uskutečnit i s kočárkem nebo na kole. Pro děti jsme zde sestavili takový okruh, aby se při poznávání oblíbených míst nenudily, a přitom se spolu s rodiči zábavnou formou dozvěděly všechny užitečné informace o tomto krásném historickém městě. Třeboň je k rodinám s dětmi přátelská. Je zde mnoho naučných stezek pro zvídavé školáky, odpočinkových zákoutí pro maminky s malými dětmi, klikatící se rovinaté stezky pro malé a velké cyklisty, ti nejmenší se mohou svézt i výletním vláčkem Třeboňáčkem a všichni nakonec výletní lodí po rybníku Svět. Dětem na cestu kolem Světa doporučujeme přibalit do batůžku repelent. Popis výletu - Legenda pro rodiče Milí cestovatelé, jedno z nejkrásnějších jihočeských měst leží uprostřed unikátní krajiny, chráněné jako světová biosférická rezervace UNESCO. Má však také statut lázeňského města se zdravotními areály Aurora a Bertiny lázně. Především však v sobě nese historické a kulturní poselství osmi staletí. Proto náš výlet s tajenkou povede nejprve historickým centrem Třeboně za jejími krásami a zajímavostmi. Poodkryjeme spolu závoje staletí a pokusíme se proniknout do tajů dob minulých, které se odrážejí ve tváři města. Zvlášť vděčně se zde vzpomíná na poslední dva Rožmberky, bratry Viléma a Petra Voka. Když prodali Krumlov císaři Rudolfovi, udělali Třeboň svým sídelním městem, vybudovali skvostný renesanční zámek a přestěhovali sem všechno své bohatství. V nádherných komnatách třeboňského zámku se člověk snadno zapomene. Zapadne tady do jiného světa a historie jej obklopí jako voda v rybníce. A právě druhá část našeho putování k jednomu takovému rybníku povede. Cestou kolem rybníka Svět si budeme povídat o rybnících, ale také o slavných rybníkářích a stavitelích, až nakonec dojdeme k pozoruhodné stavbě – Schwarzenberské hrobce. Po tomto mocném rodu v Třeboni zůstal i pivovar, kde se dnes vaří pivo Regent. Pěnivý mok by mohl být odměnou všem trpělivým cestovatelům, kteří nebudou při zpáteční cestě muset řídit.

> Otevírací doba

dle návštěvní doby památek zahrnutých v trase

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Třeboň
Ulice: více míst

> Komentáře