Královská obora Stromovka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Královská obora Stromovka

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

V pražských Holešovicích se na levém břehu Vltavy rozkládá Královská obora, známá jako Stromovka. Uvádí se, že Stromovka byla založena snad už ve druhé polovině 13. století Přemyslem Otakarem II., veřejnosti byla zpřístupněna jako anglický park na počátku 19. století, dnes je jedním z nejdůležitějších krajinářských parků na území hlavního města. Návštěvníci se tady mohou těšit na kilometry pěších cest, které je provedou kolem celé řady druhů exotických dřevin, ale i plochami zatravněnými a kolem soustavy rybníčků napájených Rudolfovou štolou. Stromovka je největším pražským parkem a je vyhledávaným cílem nejen pěších, ale také běžců nebo cyklistů. Je tady také hned několik dětských hřišť a z Místodržitelského letohrádku se otevírají nádherné výhledy na panorama Prahy. Jen úzkým plavebním kanálem Troja - Podbaba je Stromovka oddělena od protějšího Císařského ostrova, řekou s přívozem pak od nedaleké Zoologické a Botanické zahrady v Troji, o jejichž návštěvu je možné si procházku rozsáhlým parkem snadno prodloužit. Stromovka je snadno dostupná městskou hromadnou dopravou, z centra Prahy je to sem jen 15 minut.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha-Bubeneč
Ulice: U Výstaviště

> Komentáře