Ekocentrum DOTEK | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Ekocentrum DOTEK

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Dům obnovy tradic, ekologie a kultury (DOTEK) se nachází v Horním Maršově, v památkově chráněném objektu bývalé fary č.p. 175. Jedná se o nejstarší obytnou stavbu na území obce. Její kamenné základy pocházejí z konce 16. století. Stavba získala barokní tvar během celkové rekonstrukce v letech 1740 až 1742. Do roku 2002 byla součástí církevního majetku Diecéze královéhradecké. V roce 2003 přešla do vlastnictví neziskové organizace SEVER jako totálně zchátralý historický objekt. Agilní management neziskové organizace SEVER zajistil finanční prostředky na jeho celkovou opravu, která proběhla v letech 2009-2013. V září roku 2013 byl objekt slavnostě otevřen a zpřístupněn veřejnosti jako Dům Obnovy Tradic, Ekologie a Kultury, zkráceně DOTEK. Reportáž České televize zde. Dnes slouží DOTEK jako kulturní turistická destinace obce Horní Maršov, turistické informační centrum a muzeum s originální maršovskou expozicí, metodické centrum, školící a vzdělávací středisko pro ekologickou a enviromentální výchovu, místně zakotvené učení a interpretaci místního dědictví. Pracovníci neziskové organizace SEVER využívají DOTEK také jako zázemí pro kulturní a společenské akce či workshopy, na kterých propagují myšlenku etického podnikání, zodpovědného využívání přírodních a lidských zdrojů i ekologicky šetrné turistiky na území Krkonošského národního parku.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Horní Maršov
Ulice: Horská 175
Telefon: 739 203 205
E-mail: [email protected]

> Komentáře