Sokolský běh republiky 2020 | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Sokolský běh republiky 2020

> Fotogalerie

> Termín

28.10.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Přesně před sto lety, při příležitosti prvního výročí vzniku Československé republiky, připravili sokolové do té doby nevídanou sportovní akci. Krátce poté, co se s jejich zcela zásadním přispěním podařilo vybojovat hranice nového státu, se rozhodli připomenout si nejvýznamnější státní svátek způsobem, který umožňoval účast co největšího počtu sokolů a sokolek z měst i z venkova. Vznikl tak tzv. rozestavný běh 28. října. Dnes bychom ho patrně nejspíš mohli přirovnat ke štafetě s olympijskou pochodní, která se před každými hrami pořádá od roku 1936. Místo ohně ale běžci v říjnu 1919 nesli pouzdro s pozdravným poselstvím prezidentu Masarykovi. Na tratích měřících celkem více než 1 700 km startujících v sedmi městech s cílem 28. října v Praze se vystřídalo přibližně 8 500 běžců. Spolu s organizačním zabezpečením se celé akce, která probíhala často za mimořádně nepříznivého počasí, zúčastnilo na 30 000 sokolů a sokolek. Česká obec sokolská by v letošním roce ráda navázala na tuto stoletou tradici a připomenula si 28. říjen sérií běhů pořádaných po celé republice. Premiérového ročníku se v loňském roce zúčastnilo na dva tisíce běžců, letos si organizátoři akce dávají za cíl počet účastníků zdvojnásobit. Kromě mnoha českých měst – Terezín, Jablonec nad Nisou, Jedovnice, Syrovice, Opava, Praha a mnoha dalších odstartuje Sokolský běh republiky i za oceánem v USA, konkrétně ve Washingtonu D. C. či v Portlandu. Protože organizátoři chtějí opravdu slavit českou státnost a v lidech probudit českou hrdost, vyzývají účastníky, aby jejich běžecký dress-code obsahoval barvy české trikolory. Registrace probíhá zde: www.behrepublikyid.cz

> Otevírací doba

dle propozic

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 1 - Malá Strana
Ulice: Újezd 450/40
E-mail: [email protected]

> Komentáře