Čertovy skály | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Čertovy skály

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Čertovy skály jsou nejznámnějším skalním útvarem na Hornolidečsku. Tvoří je 150 m dlouhá pískovcovo-slepencová lavice s údolními stěnami vysokými až 25 metrů. Čertovy skály jsou jedním z nejvýznamnějších lezeckých terénů oblasti moravských pískovcových skal a většinu roku je zde možno vidět v akci desítky lezců. Jedná se o jednu z nejobtížnějších oblastí na Moravě (lezecké cesty v téměř hladkých plotnách zde dosahují až 9. stupně stupnice mezinárodní horolezecké federace UIAA). Spolu s Pulčínskými skálami jde na Valašsku o unikát. Skály představují ideální lezecký terén i zajímavé turistické cíle pro každého. Čertovy skály leží na levém břehu řeky Senice, vedle hlavní cesty i železniční tratě ze Vsetína do Horní Lidče a jsou z obou dobře pozorovatelné. V lokalitě se nachází Motorest Čertovy skály. Na své si přijdou nejen horolezci (Čertovy, Pulčínské a Lačnovské skály), ale i rybáři, kteří mohou své štěstí vyzkoušet na Lačnovských rybnících).

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Valašské Klobouky
Ulice: Čertovy skály

> Komentáře