Jak se šilo na statku – řemeslné dílny na Dlaskově statku | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Jak se šilo na statku – řemeslné dílny na Dlaskově statku

> Termín

11.7.2020-22.8.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Návštěvníci se seznámí s tradičními technikami jako jsou předení na kolovratu, předtkalcovské techniky, tkaní na tkalcovském stavu, plstění, vyšívání či barvení přírodními barvivy. Návštěvníci se zároveň dozvědí o postupu zpracování klasických textilních plodin (len, konopí) i živočišného materiálu (vlna). Se zkušenými lektory z řad řemeslníků se vydají po nitkách do minulosti a objeví její kouzlo i řadu nových dovedností. 11. 7. Jen kolovrátku zpívej – Předení na kolovratu i další řemeslné techniky (Iva Válková) 18. 7. U stavu a kolovratu – Předení na kolovratu a tkaní všeho druhu (Iva Válková, Josefína Válková) 25. – 26. 7. Dny lidové architektury – Ochutnávka rozličných řemesel Tkaní na tkalcovském stavu, zpracování ovčí vlny, plstění, štípání šindele (Iva Válková, Marie Hodboďová, Petr Klíma) 1. 8. Utkáno a vyšito – Historické vyšívání a tkaní na tkalcovském stavu (Pavel Šrytr, Marie Hodboďová) 8. 8. Červený šátečku – Historické vyšívání a barvení textilu přírodními barvivy (Pavel Šrytr, Hana Kristel) 15. 8. Jak na plátno nebo sukno I. – Předení na kolovratu, tkaní všeho druhu a plstění (Iva Válková, Josefína Válková) 22. 8. Jak na plátno nebo sukno II. – Předení na kolovratu, tkaní všeho druhu a plstění (Iva Válková, Josefína Válková) Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova / 9.00 – 17.00 hod.

> Otevírací doba

dle webu

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Dolánky u Turnova
Ulice: Dolánky u Turnova 12

> Komentáře