skála Podkova | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

skála Podkova

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Turisty i horolezce láká do lesů nad Hrádkem nad Nisou v Libereckém kraji na severu Čech skála jménem Podkova. Tajemné skalisko je odedávna spjato s pověstí, že své kopyto do něj otisknul čert. Od té doby se v kameni objevilo několik dalších podkov. Vrchol skály se nachází v nadmořské výšce 518 metrů. Možná ji potkáte náhodou. Vede kolem ní totiž turistická stezka z Hrádku nad Nisou. Svůj název získala právě díky pověsti. „Kdysi ve středověku tudy utíkal nějaký nezbeda z nedalekého hradu a u skály jej dostihl čert, který tam nechal otisk své podkovy. Proto tedy Podkova,“ vysvětluje Fredy Folkrt z Hrádku nad Nisou. Podkov najdete na skále hned několik – ať už otisky, nebo malůvky. Je jich tam celá řada. Jestli si na Podkovu budete chtít udělat výlet, nemusíte podnikat „velkou štreku“ až z Hrádku nad Nisou. Pohodovější procházku nabízí trasa začínající v Dolním Sedle, odkud půjdete ke skalisku po zelené turistické značce. Tam a zpátky to je nějakých šest kilometrů. Po cestě si nenechte ujít působivé Skalní divadlo.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Hrádek nad Nisou
Ulice: Hrádek nad Nisou

> Komentáře