HŘEBEČSKÉ DŮLNÍ STEZKY | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

HŘEBEČSKÉ DŮLNÍ STEZKY

Foto: Dita Balcarová

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Vzhledem k událostem 20. století došlo v tomto kraji k střídání obyvatel – po 2. světové války došlo k odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Průběh dosídlování a výsledná skladba nově usazených obyvatel způsobily v naší oblasti spíše odtržení se od krajiny, do které přišel pestrý vzorek lidí ze všech částí republiky. Hřebečsko je tak opravdu velice zajímavou oblastí a to nejen po stránce geologické, avšak výše zmíněná „vyděděnost“ způsobila, že vědomí o výlučnosti Hřebečska bylo na obecné rovině mizivé až nulové a teprve s postupem času dochází k zvýšení zájmu o krajinu jako takovou, tak i o neživou přírodu. Krajina svým nerostným bohatstvím dávala obživu mnoha generacím žijícím v blízkosti Hřebče. Těžené suroviny využívali starousedlíci buď opravdu jen místně – např. hnědé uhlí a naopak naleziště žáruvzdorných jílů ve své unikátnosti, díky své kvalitě a výjimečnosti, získaly místním světové renomé.

> Otevírací doba

po celý rok neomezeně

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Koclířov
Ulice: Hřebeč

> Komentáře