Legiovlak ve Vamberku | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Legiovlak ve Vamberku

> Termín

28.4.2020 - 3.5.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Nádraží ve Vamberku je sedmou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po krajských a dalších městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak ve Vamberku přístupný zdarma od úterý 28. dubna až do neděle 3. května. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin. Legiovlak se skládá ze 14 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto budou na Vambersku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd objednávat exkurze na http://legie100.com/legiovlak v kolonce Rezervace prohlídky pro školy. Neobjednaným školním skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky. --------------------------------------------------------------------------------- Článek o tom, jak jsme my s dětmi vyrazili na prohlídku Legiovlaku a co vás čeká a najdete zde: https://www.kamsdetmi.com/article.html?id=1873 (včetně fotek a dalších informací)

> Otevírací doba

Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Vamberk
Ulice: Hlavní nádraží, Nádražní ulice

> Komentáře