Vynášení Smrtky aneb Příchod jara do Rokycan | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vynášení Smrtky aneb Příchod jara do Rokycan

> Termín

27.3.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Kulturní aktivizační a edukační akce pro veřejnost navazuje na lidový zvyk vynášení Smrtky – Morany (zimy). Ta je zosobněna do slaměné figury s obličejem, která je připevněna na dřevěnou hůl a oblečena do ženských obnošených šatů. Program bude zahájen vystoupením rokycanských folklórních souborů Rokytka a Sluníčko. Po úvodním slovu PhDr. Zdeňka Vejvody, Ph.D., z Etnologického ústavu AV ČR, vyjdou shromáždění návštěvníci a krojovaný průvod z budovy Muzea Dr. Bohuslava Horáka v ul. J. Knihy. Za zpěvu lidových písní dojdou na lávku přes řeku Klabavu, kde proběhne vhození slaměné loutky "smrtky" do řeky Klabavy. Poté se průvod vrátí do města k radnici, kde předá zástupci města symbol jara – tzv. "líto". Trasa průvodu (tam): ul. J. Knihy - Sladovnická ul. - Malé nám. - Rokycanova ul. - lávka přes Klabavu (u kapličky) Trasa průvodu (zpět): lávka přes řeku Klabavu (u kapličky) - ul. u Spilky - Masarykovo náměstí

> Otevírací doba

16:00

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Rokycany
Ulice: začátek trasy: ul. J. Knihy

> Komentáře