Vítání jara v Plzni: vynášení Morany | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vítání jara v Plzni: vynášení Morany

> Termín

27.3.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

V pátek před "smrtnou nedělí", dne 27. března se od 10:00 hod. uskuteční v Národopisném muzeu Plzeňska již 6. ročník tradičního vynášení Morany v Plzni. V úvodu programu vystoupí Dětský taneční soubor Boleváček. Poté se průvod v čele s loutkou Morany odebere na most U Jána, kde symbolicky sprovodíme ze světa zimu a přineseme do města Plzně jaro / léto. Průvod městem doprovodí živou hudbou muzika Dětského folklorního souboru Mladinka. V průběhu akce si společně zazpíváme několik jarních písní, které naleznete v přiloženém zpěvníčku. Program: - 10:00 – zahájení slavnosti / ochutnávka pučálky (dvůr Chotěšovského domu) - 10:15 – 10:40 – vystoupení Kroužku lidových tanců BOLEVÁČEK působícího při Bolevecké základní škole Plzeň („Konírna“ Chotěšovského domu) - 10:40 – 10:50 – vystoupení muziky Dětského folklorního souboru MLADINKA (dvůr Chotěšovského domu) - 10:50 – 11:00 – přivítání účastníků / řazení průvodu (dvůr Chotěšovského domu) - 11:00 – zahájení průvodu s hudebním doprovodem muziky Dětského folklorního souboru MLADINKA - 11:35 – 11:45 – „Sprovodění Morany ze světa“ (most „U Jána“) - 11:50 – odchod zpět na náměstí Republiky s hudebním doprovodem muziky Dětského folklorního souboru MLADINKA - 12:15 – ukončení slavnosti před Národopisným muzeem Plzeňska (nám. Republiky) Trasa průvodu (tam): Národopisné muzeum Plzeňska / náměstí Republiky – Dřevěná ulice – Křižíkovy sady – Pallova ulice – podchod pod Tyršovou ulicí – souběžně s Tyršovou ulicí Štruncovými sady – podél náplavky pod silničním mostem přes Radbuzu na Tyršově ulici – most „U Jána“. Trasa průvodu (zpět): most „U Jána“ – Pražská ulice – Křižíkovy sady – Dřevěná ulice – náměstí Republiky.

> Otevírací doba

10:00 - 12:15

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Plzeň
Ulice: Národopisné muzeum Plzeňska / národopisné oddělení ZČM v Plzni,

> Komentáře