Festival pro čolka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Festival pro čolka

> Termín

16.5.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

6. ročník outdoroového festivalu o přírodě v přírodě nabídne 16. května 2020 celodenní nabitý program plný vzdělávání, adrenalinu a také ekologie. Festival se koná v prostředí Kurovického lomu. Tato přírodní památka se nachází mezi obcemi Kurovice a Tlumačov. Jedná se o evropsky významnou lokalitu, která byla zařazena do evropského seznamu soustavy Natura 2000. Vápencový lom je ideálním místem ke koupání a kromě návštěvníků jsou ve vodě k vidění také pestrobarevní kapři koi. Lom je mimo jiné domovem festivalové hvězdy čolka obecného a čolka velkého. V podvečer si návštěvníci festivalu „vyslechnou koncert“ vzácné kuňky obecné či skokana skřehotavého. „A když dostane užovka obojková (místní predátor) hlad, lze v okolních křovinách zahlédnout zápasy na život a na smrt,“ říkají organizátoři. Program: Přechod lomu na highline Lanové aktivity Lukostřelba Rafting Slackline park Barefoot workshop Komentovaná prohlídka Kurovického lomu se zoologem Dušanem Trávníčkem Fauna a flora lomu Pohled pod hladinu tůní Ukázka chovu včel a prodej výrobků z včelích produktů Muzeum odpadu Beseda s blogerkami Czech Zero Waste o životě bez odpadu Ukázka řemeslné tvorby Možnost návštěvy hradu v Kurovicích Jídlo z lokálních zdrojů Točené pivo ze Záhlinického pivovaru Občerstvení: Připravena bude domácí kuchyně z lokálních surovin, vegetariánské i masové pokrmy. V nabídce budou i špekáčky, které je možné si opéct na ohni. Kávu a čaj bude připravovat personál z holešovské kavárny U palet a IQ Food. Kromě domácích limonád bude možné se osvěžit také vychlazeným pivem ze Záhlinického pivovaru. Praktické informace: Celá akce proběhne v duchu konceptu zero waste. Organizátoři budou vděční, pokud si návštěvníci na festival přinesou vlastní hrnky, sklenice či příbory. Do Kurovického lomu se nejpohodlněji návštěvníci dostanou z obce Tlumačov. Odsud postačí sledovat navigační tabule. Lom se nachází přibližně 2 kilometry od obce. Kola lze uschovat u vstupu do areálu. Parkování je podél příjezdové cesty k lomu. Domácí mazlíčci nemají povolený vstup do areálu.

> Otevírací doba

9:00-19:00

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Kurovický lom
Ulice: Kurovický lom
Telefon: 603852315
E-mail: [email protected]

> Komentáře