A neříkej to ve škole / Komentovaná prohlídka s autorem | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

A neříkej to ve škole / Komentovaná prohlídka s autorem

> Termín

1.3.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Komentovaná prohlídka výstavy A neříkej to ve škole… s autorkou Martinou Markovou proběhne v Labyrintu Divadla Drak. A neříkej to ve škole… …je věta, kterou jsme, my narození v letech normalizace, v různých obměnách slýchali od svých rodičů v celku pravidelně. Domov a rodina byl pro nás místem, kde jsme svobodně vyjadřovali své pocity, názory a pochybnosti, nebáli jsme se být sami sebou, kde jsme mohli nahlas nesouhlasit se způsobem života i společenskými poměry. Mimo ochranné zdi našich domovů jsme byli vpasování mezi mantinely společenské konformity ve jménu pochybné ideologie, podporované dezinformacemi a vzbuzováním strachu. Mnohdy již nešlo o přímé ohrožení života jako v poválečných padesátých letech, ale přesto byla omezována naše občanská a lidská práva. Na naše rodiče byl vyvíjen tlak i přes nás děti. Mnozí z nás nesměli svobodně studovat nebo cestovat, nesměli jsme beztrestně číst západní zahraniční tisk a poslouchat cizí rozhlasové stanice. Knihy zakázaných autorů a desky se zahraniční muzikou i západní oblečení jsme byli nucení shánět pokoutně. Nemohli jsme svobodně demonstrovat proti totalitnímu režimu, neexistoval svobodný tisk, který by přinášel objektivní informace, nesměli jsme svobodně využít své demokratické právo nejít k volbám…

> Otevírací doba

15:00 - 16:00

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Hradec Králové
Ulice: Hradební 632
Telefon: 495 514 721
E-mail: [email protected]

> Komentáře