Svět středověkých her | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Svět středověkých her

> Termín

31.1.2020 - 26.7.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Chcete si hrát a zároveň poznávat historii? Pak je pro Vás tato výstava to pravé. V „temném“ středověku lidé měli spoustu svátečních dnů a uměli si je užívat. Hry, slavnosti, hudba a tanec, to vše tehdy neodmyslitelně patřilo k životu napříč společenskými vrstvami. Interaktivní výstava Vás seznámí s těmito aspekty života ve vrcholném a pozdním středověku. Můžete si zasportovat, užít bezpečného hazardu, zahrát si na hudební nástroj a k tomu se podívat na originální autentické předměty z výše zmíněného období. Uvidíte, jak vypadal středověký míč, jaké byly oblíbené hračky a co všechno bylo ke hrám využíváno. Výstavu připravilo Muzeum Vysočiny Jihlava, p.o., a bude zde vystavena celá řada unikátních archeologických nálezů z celé České republiky. Spousta těchto předmětů byla získána při výzkumech v historickém jádru města Plzně. Návštěvník výstavy tak pomocí těchto nálezů nahlédne také do každodenního života dětí žijících v Plzni ve 14. a 15. století. Podle počtu vyhozených hraček pak můžeme spekulovat, v které plzeňské domácnosti měli ve středověku nejzlobivější děti.

> Otevírací doba

út - ne: 10 - 18 hod

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Plzeň
Ulice: Západočeské muzeum v Plzni, Kopeckého sady 2, výstavní sál 1

> Komentáře