Festival Cirkopolis 2020 | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Festival Cirkopolis 2020

> Termín

9.2.2020-15.2.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

9-14

> Popis

Sedmý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis uvede na scéně Paláce Akropolis, Divadla Ponec a Kasáren Karlín od 9. do 15. února 2020 pět zahraničních a dvě česko-slovenská představení. Festival zahájí francouzská skupina akrobatů a žonglérů La Mob à Sisyphe, kteří si v humorně absurdním představení Huitiéme jour/ Osmý den pohrávají se vším, co je nebezpečné. Na místo činu se vrací belgický umělec Alexander Vantournhout, který se pro performance Red Haired Men nechal inspirovat dílem ruského spisovatele Daniila Charmse. Několik generací současných žonglérů ovlivnila americká žonglérská legenda Jay Gilligan. Spolu s Ericem Longequelem jsou součástí skupiny Cie Ea Eo a na festivalu uvedou magickou show How to Welcome Aliens?. Festival zavede diváky i do prostředí soukromého bytu, ve kterém se uskuteční výjimečná site-specific performance Se Prendre kanadského páru Claudel Doucet & Cooper Lee Smith. V syrovém i dojemném příběhu nechává dvojice akrobatů nahlédnout do svého každodenního intimního života. Vstupenky na festival Cirkopolis jsou v prodeji v síti GoOut. Festival se dlouhodobě zaměřuje na aktuální trendy autorské novocirkusové tvorby a prezentuje českému publiku odvážnější novocirkusovou dramaturgii s důrazem na rozmanitost cirkusových technik. Slovenskou současnou tvorbu reprezentuje na letošním festivalu performer Daniel Kvašňovský, v jehož absolventském představení NIVÓ je vyjadřovacím prostředkem akrobacie na laně a manipulace s provazy. Českou scénu zastupuje pohybová site-specific inscenace Lavabo s prvky nového cirkusu, která vznikla spoluprací umělců Lukase Blahy, Jany Stárkové a Ondřeje Menouška. Jedná se o fyzickou i duševní očistu situovanou do prostor Bazénu Karlínských Kasáren. Oba dva projekty vznikly v rámci rezidenčního programu CIRQUEONu, Lavabo dokonce v jeho koprodukci. PROGRAM PALÁC AKROPOLIS 9. 2. – 20:00 La Mob á Sysiphe – Huitiéme jour/ Osmý den (FR) 10. 2. –18:00 La Mob á Sysiphe – Huitiéme jour/ Osmý den (FR) 12. 2. – 18:00 Daniel Kvašňovský – NIVÓ (SK) 14. 2. – 20:00 Cie Ea Eo – How to Welcome the Aliens? (BE) 15. 2. – 20:00 Cie Ea Eo – How to Welcome the Aliens? (BE) DIVADLO PONEC 10. 2. – 20:00 Monki – Static (NL) 11. 2. – 18:00 Monki – Static (NL) 13. 2. – 20:00 Alexander Vantourhnout – Red Haired Men (BE) 14. 2. – 18:00 Alexander Vantourhnout – Red Haired Men (BE) SOUKROMÝ BYT NA PRAZE 2 9.2. – 18:00 a 20:00 Claudel Doucet & Cooper Lee Smith – Se Prendre (CA) 10.2. – 18:00 a 20:00 Claudel Doucet & Cooper Lee Smith – Se Prendre (CA) 11.2. – 18:00 a 20:00 Claudel Doucet & Cooper Lee Smith – Se Prendre (CA) 13.2. – 18:00 a 20:00 Claudel Doucet & Cooper Lee Smith – Se Prendre (CA) 14.2. – 18:00 a 20:00 Claudel Doucet & Cooper Lee Smith – Se Prendre (CA) KASÁRNA KARLÍN 11. 2. – 20:00 Lukas Blaha, Jana Stárková, Ondřej Memoušek – Lavabo (CZ) 12. 2. – 20:00 Lukas Blaha, Jana Stárková, Ondřej Memoušek – Lavabo (CZ)

> Otevírací doba

Dle programu

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 3
Ulice: Palác Akropolis, Divadlo Ponec a Kasárna Karlín

> Komentáře