Od adventu do tří králů a staročeské Vánoce | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Od adventu do tří králů a staročeské Vánoce

> Termín

12.12.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Od adventu do tří králů a staročeské Vánoce Uvádí: Divadelní agentura Marie Renzové, Praha Ve staročeském duchu obřadů a zvyků se děti seznámí s lidovými tradicemi, adventními zvyky a hlavními postavami tohoto období – Sv. Mikuláš, sv. Barbora, Sv. Lucie, Tři králové. V pořadu se představeí i některé lidové maškary typické pro předvánoční období venkovských obchůzek – Ambrož, Perchta, Barborky, Lucky. Vánoce ve staročeském pojetí se svými staročeskými koledami, starými vánočními písněmi a zvyky v pořadu dominují. Posluchači se seznámí s tradicí koledování, vánočních jesliček i vánočního stromku. Jsou zařazeny i známé lidové koledy, aby si je mohli posluchači s účinkujícími zazpívat. V kolednických říkadlech se uvádějí i staré kolednické nástroje.Některé koledy zahrají dudy. Tento pořad je svým pojetím postaven jako pořad vzdělávací s motivací posluchačů ke komunikaci s účinkujícími a zapojení se do pořadu. Určeno: I. st. ZŠ Délka: 50 minut Vstupné: MŠ, ZŠ 45 Kč / veřejnost 50 Kč

> Otevírací doba

8:30 a 11:00

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Bystřice nad Pernštejnem
Ulice: Luční 764
Telefon: 566 552 626
E-mail: [email protected]

> Komentáře