Ze života knih a knížek | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Ze života knih a knížek

> Termín

17.11.2019 - 13.4.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Výstava odkrývá taje a umění knihařského řemesla, které se po staletí podílelo na zachování a zpřístupnění vědění. Rozhodující roli přitom sehrál vynález knihtisku. Tato výstava klade důraz na vývoj tisku v českých zemích od počátku až do 19. století a zaměřuje se na vybrané pražské tiskaře a tiskárny. Část výstavy patří knižním vazbám, technikám zdobení knižních desek či řemeslu knihvazače a ozdobníka, a to včetně nástrojů, materiálů a pomůcek, které k práci potřebovali. Menší část se pak věnuje krásně zdobeným modlitebním knížkám a těm, které souvisely s mnoha dalšími řemesly – knížkám vandrovním, bez nichž se neobešli vandrující tovaryši. V pěti výstavních sálech jsou prezentovány autentické předměty knižní i neknižní povahy ze sbírek Muzea hlavního města Prahy a Národního technického muzea. Interaktivní písařská a knihařská dílna, které výstavu doplňují, nabízí možnost vyzkoušet si práci písaře a řemeslo tiskaře či knihvazače anebo se můžete pokusit správně určit materiály, na které se v minulosti psávalo. V rámci výstavy je realizována celá řada doprovodných programů – výtvarných dílen i komentovaných prohlídek, včetně výukových programů pro školy. Termíny interaktivních dílen pro veřejnost (ve výstavě): 23. a 30. listopadu., 7., 14. a 21. prosince. 2019; 11. a 25. ledna., 8., 16. a 22. února, 7. a 21. března., 4. dubna. 2020 Mimořádné doprovodné programy pro veřejnost (mimo výstavu): 7. 12. 2019 speciální tiskařská dílna s učiteli a studenty SUPŠ a VOŠ Jablonec n. Nisou 14. 12. 2019 adventní rytecká dílna 25. 1. 2020 umění kaligrafie – techniky ručního krasopisu 8. 2. 2020 výroba papíru (mramorového, škrobového) 21. 3. 2020 „Vyrobme si knížku“ Doprovodný program pro školy a zájmové skupiny (út–pá): Knihařský učeň Animační program o knihařích a knihvazačích přiblíží dětem tajemství tohoto starodávného řemesla a zavede je do světa písařů, iluminátorů a knihtisku. Ukáže jim různé druhy knih, včetně knížek modlitebních a vandrovnických. V rámci programu si žáci budou moci vyzkoušet písařskou a knihařskou dílnu. Vhodné pro MŠ, 1. a 2. stupeň ZŠ. Programy jsou připraveny podle věku dětí. Komentované prohlídky jsou vhodné pro žáky 2. stupně ZŠ a žáky SŠ. Nutná rezervace termínu na adrese: [email protected] Muzeum hl. m. Prahy / Zámecký areál Ctěnice Bohdanečská 259/1 190 17 Praha 9

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 9 - Vinoř
Ulice: Zámecký areál Ctěnice

> Komentáře