Mýtus Atom | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Mýtus Atom

> Termín

11.10.2019 - 31.1.2020

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Oblastní muzeum a galerie v Mostě v rámci přeshraniční spolupráce s Městským a hornickým muzeem ve Freibergu představí putovní výstavu „Mýtus Atom“, a to v nově opravených výstavních podkrovních prostorách OMGM. Od května do září je zatím instalována ve Freibergu, poté bude putovat do Mostu a odtud na další místa v Čechách i v Německu. U zrodu záměru stálo Městské a hornické muzeum ve Freibergu – městě, kde mimo jiné působí také historicky nejvýznamnější hornická univerzita. Hlavními hybateli jsou především ředitelka muzea Andrea Riedel a historik Rainer Karlsch. Výstava se badatelsky co nejobjektivněji pokouší vyrovnat s velice náročným tématem. Těžba uranu v Krušných Horách totiž zažila největší rozmach v období tzv. studené války a hrála důležitou roli v rámci „závodů ve zbrojení“. Dobývání uranu na české i německé straně hor probíhalo pod nekompromisním dohledem tehdejšího Sovětského svazu. A právě politický rozměr těžby tvrdě dopadal na osudy lidí. Pohled zpět je mementem, přináší poznání, které jen málokterý návštěvník výstavy přijme bez silných emocí. Autoři se zároveň pokusili představit budoucnost uranu, a to zejména v souvislosti s postupnou odstávkou jaderných elektráren v Evropě. Tím se výstava stává vysoce aktuální jak pro dospělé návštěvníky, tak pro školní mládež. Součástí instalace je i výběr z exponátů, zapůjčených těžební společností Wismut GmbH, dále dokumentace léčebného využití radioaktivních látek ale i jaderných zbraní. Doprovodný program Součástí výstavy je připraven pestrý doprovodný program s důrazem na různé aspekty tématu a lektorovaný program pro školy. ČTENÍ (společně s Městskou knihovnou) Výstava potrvá od 11. 10. 2019 do 31. 1. 2020.

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Most
Ulice: Oblastní muzeum a galerie v Mostě, Čsl. armády 1360/35

> Komentáře