Vorařský den na loveckém zámku Ohrada | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vorařský den na loveckém zámku Ohrada

> Termín

14.9.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Pojďte si s námi do muzea lesnictví, myslivosti a rybářství připomenout již zaniklý způsob přepravy na vodních tocích a stará řemesla. Bohatý program Vorařského dne na loveckém zámku Ohrada, jehož součástí budou i soutěže, hry a tvořivé dílny pro děti, potěší celou rodinu. Letošní, již druhý ročník je organizován ve spolupráci se spolkem Vltavan v Purkarci. Členové spolku v krojích představí spolek Vltavan, seznámí s historií i současností spolku. Čekají vás přednášky o vorařství i ukázky přípravy jednotlivých částí voru – paření a točení houžví, vysekávání ušní, žabek, vrtání, drnové ohniště. V mysliveckém sále můžete zhlédnout výstavu spolku Vltavan Čechy „Historie vorařství a šífařství ve fotografii“. Dokumentuje dopravu a život lidí, kteří na vorech a šífech zabezpečovali dopravu materiálu nejen u nás, ale i ve světě (např. v Číně, Japonsku, USA, Francie a dalších zemí). Akce se zúčastní i Jiří Svoboda, autor knihy Historie voroplavby v Čechách (prezentace o řece Vltavě, voroplavbě a šífařství). Bude tu podepisovat své knihy a informovat o plánované nové knize o šífařství. Vorařství byla sezónní záležitost, v zimě se plavci věnovali jiným činnostem. A právě proto vám představíme i některá zapomenutá a zanikající řemesla. Pozvaní řemeslníci vám ukážou vázání provazů, předení na kolovrátku, tkaní, textilní techniky, výrobu šindelů, pletení košíků, výroba březových košťat, řezbářství, ostření a kování seker. Pro děti jsou připraveny tvořivé dílny s vázáním vorů, keramická dílna, různé soutěže a kvízy. Po celý den bude zajištěno občerstvení – vorařský guláš, plavecké buchty a další dobroty. Pestrým programem pro děti i jejich rodiče bude provázet kapela Táborští pouličníci.

> Otevírací doba

9:00-17:00

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Hluboká nad Vltavou
Ulice: Zámek Ohrada

> Komentáře