Mezinárodní folklorní a dudácký festival GAJDEFEST 2019 | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Mezinárodní folklorní a dudácký festival GAJDEFEST 2019

> Termín

17.8.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

V sobotu 17.8 k nám přijedou nejen dudáci z Omic. přijďte si poslechnout netradiční kapelu ve vlaku Mezinárodní folklorní a dudácký festival GAJDEFEST 2019. Čeká nás tancovačka, výlet úzkokolejkou a spousta muziky z Arménie, Bretaně, Řecka, Srbska, Slovenska i Moravy. V letošním roce se můžete těšit na Hanácký mužský sbor Rovina, se kterým se pokusíme na GajdeFestu nově zpracovat sesbírané dudácké písně z našeho regionu. Mimo to také zveme muziky a zástupce naší družební gajdošské obce z Malé Lehoty a Cechu slovenských gajdošů, kteří předvedou nepřerušenou tradici z nejryzejšího gajdošského kraje. Chybět letos nebudou ani naši nejvěrnější příznivci a podporovatelé z Javorníku – řecký soubor Evros, Ovčácké Duo a Gajdošská muzika z Čebína. Přivítáme také rodinnou skupinu Moja fujarôčka a přizváni jsou i hosté z druhé strany Vysokých Tater, svérázní polští Gorale ze Zakopaného - Bułecka. Jako perličku letos máme připraveno i něco méně ortodoxně folklorního, ale na večerní zábavu a tancovačku nesmírně vhodného – skupina Roc´hann z Bratislavy zpracovává fascinující a dynamickou keltskou hudbu francouzské Bretaně. Společně s Dudáky Tryhuky uvidíte samozřejmě také děti ze souborů Omičánek a Gajdůšek. Ovšem - jak to tak už v organizaci s vyznavači kozího měchu a píšťal chodí, možná přijde i kouzelník… aneb „změna programu vyhrazena“ :) Omický GajdeFest si získal za svou kratičkou existenci takovou popularitu, že namísto problémů při zvaní souborů čelíme spíše tomu, jak soubory s povděkem odmítat a přesouvat na další roky, protože spousta věcí není nafukovacích tak, jako ty naše zpívající měchy, které s láskou třímáme v náručí... Chybět nebude určitě ani ochutnávka nějakých místních nápojů a zajisté i jiné občerstvení.

> Otevírací doba

dle programu

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Omice
Ulice: Omice/ Babice u Rosic

> Komentáře